השימוש בקורקינטים חשמליים אושר חוקית בגרמניה וצפוי להתרחב בקרוב

לאחר שהמועצה הפדרלית של גרמניה, הבונדסראט, אישרה בחודש מאי האחרון את “הפקודה בדבר השתתפות כלי רכב חשמליים קטנים בתעבורת הדרכים”, השימוש בקורקינטים חשמליים בגרמניה נחשב כעת לחוקי עם פרסומה הרשמי של הפקודה וצפוי להתרחב בדרכיהן של ברלין, מינכן והמבורג.

חרף העובדה שיצרני הקורקינטים עדיין צריכים להגיש בקשה לקבלת היתר הפעלה כללי מרשות התחבורה הפדרלית במדינה (ה- KBA) עבור כלי הרכב שלהם, ושמפעילים או רוכשים חייבים בהגשת בקשה לביטוח אחריות של צד שלישי, המפעילים כבר מיישמים תוכניות בהיקף נרחב לפריסה בערים האמורות.

עד לחודש זה, היה ניתן לעשות שימוש בדרכים הציבוריות רק בכלי התחבורה החשמליים אשר היו מוגדרים ב”פקודה לסיוע בניידות” ואלו כללו את הקטנועים החשמליים הידועים בשם המותג “סגווי”. הפקודה החדשה מרחיבה את ההגדרה ומאפשרת גם את השימוש ב”כלי רכב המופעלים באמצעות חשמל ללא מושבים וכלי רכב המאוזנים באופן עצמאי”. זה מתייחס למה שנקרא חשמלי דוושת קטנועים. ההוראה מחייבת כי כלי הרכב הזעירים יהיו כשירים לנהיגה, בעלי יכולת בלימה, ניתנים לשליטה ומצוידים במערכת תאורה.

בנוסף לדרישות הטכניות, על הרוכשים והמחכירים של הקורקינטים הללו להחזיק בפוליסת ביטוח ייעודית וכאלו כבר מוצעות על ידי חברות הביטוח בתמורה ל- 29 יורו לשנה.

כמו כן, נהיגה בקורקינטים חשמליים מותרת רק בשבילי ונתיבי אופניים ובמקומות שאין כאלו, יש לנסוע רק על הכבישים. עם זאת, רשויות מקומיות יוכלו להציב שילוט מתאים כדי להקצות נתיבים עבור הקורקינטים החשמליים. כל הפרה של התקנות החדשות, תלווה בקנסות של עשרות יורו.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

 

 

 

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל