גרמניה מתקדמת לקראת גידול מקומי של קנאביס רפואי

לאחר שנים של איסור על גידול מקומי של קנאביס בשטחי גרמניה, הכריז בחודש שעבר המכון הפדרלי לתרופות ומכשור רפואי בגרמניה (BfArM) הפועל תחת משרד הבריאות הפדרלי, על הענקת רישיונות גידול לחברות מקומיות במטרה לפתח את התעשייה הרפואית במדינה ולהקטין את התלות ביבוא של קנאביס.

business

כזכור, בשנת 2017 אושרה לגליזציה של קנאביס רפואי בגרמניה, אך עד כה המדינה הסתמכה על יבוא בלבד, בעיקר מקנדה והולנד. מאז, נעשו ניסיונות רבים לשנות את המצב החוקי כדי לסייע לכ- 40,000 חולים בגרמניה הזקוקים לטיפול בקנאביס רפואי.

השבוע, הושלם צעד נוסף לקראת המעבר לגידול מקומי, עם ההכרזה הסופית על מתן הרישיונות לשלוש חברות בנות גרמניות של תאגידי קנאביס קנדיים שיוכלו לגדל את זניהן על פני 13 מגרשים בגרמניה שהוקצו להן. לפי תנאי הרישיונות, בפני שלוש החברות עומדים 18 חודשים לספק את הקציר הראשון (10,400 ק”ג קנאביס לאורך ארבע השנים הקרובות) שיצטרך לעמוד בשורת סטנדרטים של איכויות מבחינות חקלאיות ויצרניות.

כמו כן, החברות יצטרכו להתקין בשטחיהן אמצעים מיוחדים כדי לעמוד בדרישות האבטחה הגבוהות. כל התוצרים מהגידול יירכשו על ידי BfArM אשר יבצעו את המכירה מחדש של התוצרת ליצרנים, סיטונאים ובתי מרקחת.

המעבר לגידול מקומי לא צפוי לגרור עמו איסורים או מגבלות על יבוא של קנאביס, כך שגרמניה תוכל להפיק תועלת משני המסלולים במקביל. ברבעון הראשון של 2019, עמד יבוא הקנאביס של גרמניה על 765 ק”ג.

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל