בטחון מזון – שיתוף פעולה בווארי ישראלי כבר משלב המחקר

השבוע ביקרה במינכן משלחת של חוקרים וחוקרות מתחום בטחון המזון.

הביקור, שאורגן בשיתוף פעולה בין רשות החדשנות, ו- ISERD מישראל לבין ממשלת בוואריה ונציגות בוואריה בישראל ובתמיכת ארגון המחקר הממשלתי הבווארי BayFor, הביא לגרמניה משלחת של כ- 10 חוקרים ממגוון אוניברסיטאות ומכוני מחקר בישראל, אשר באו לאתר שיתופי פעולה עם ארגונים ומוסדות בווארים.

המשלחת ביקרה ברשות הבווארית לבטחון המזון ובריאות , בחברת BayWa –  קבוצת חברות מובילה בפרוייקטי חקלאות, ושיווק בעולם, המקדמת בין היתר תכניות יזמות לתחום החקלאות, וכן במבשלת הבירה העתיקה בעולם – מבשלת וויינשטפן, ובסניפי מכוני המחקר ווינשטפן בו הצדדים הציגו ודנו בפרוייקטי מחקר בתחום הגידולים המקורים. בנוסף, המשלחת הגיע למרכז היזמות של האוניברסיטה הטכנית של מינכן (TUM) על מנת לשוחח עם יזמים מתחומי המזון. בסוף היום הארוך, החברים נהנו מאירוח בווארי טיפוסי בבירגארדן מקומי.

היום השני, הוקדש לדיוני עומק בהשתתפות כ- 30 חוקרים ממכוני מחקר בוואריים. כל המשתתפים התחלקו לקבוצות ודנו בפרוייקטים שיכולים להיות מקור לשיתופי פעולה במסגרת תכנית HORIZON 2020 כמו גם תכניות מימון משותפות נוספות. לאחר דיוני העומק, כל קבוצת עבודה הציגה את הרעיונות והאפשרויות לשיתופי פעולה.

 

מסיכום האירוע, נראה כי בהחלט יש מקום רב לשיתוף פעולה בין חוקרים משתי המדינות וקבוצות מסויימות אף סיכמו על בחינת הגשות משותפות. נראה כי היכולת של הצדדים להפגש באופן בלתי אמצעי, להכיר באופן אישי והאפשרות לדיונים ישירים עשויה להוביל למספר שיתופי פעולה מעניינים מאוד שעשויים לסייע לעולם בטחון המזון.

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל