המיטלשטאנד הגרמניות כיעד מרכזי לפריצות סייבר

בימים בהם כל עסק הפועל ברשת חשוף למתקפות סייבר, עסקים קטנים-בינוניים בגרמניה, המכונים “מיטלשטאנד” בגרמנית, מהווים יעד אטרקטיבי במיוחד להאקרים ועברייני רשת נוספים.

חברות המיטלשטאנד, הידועות בתור עמוד התווך של הכלכלה הגרמנית, הן לרוב חברות משפחתיות בגודל בינוני הפזורות הרחבי גרמניה, מעסיקות פחות מ-500 עובדים ובעלות הכנסה שנתית של פחות מ-50 מיליון יורו. לפי ההערכות, בחברות מסוג זה מועסקים למעלה מ־30 מיליון גרמנים אשר עומדים בחוד החנית בתחומי הפעילות השונים.

כעת, מהווים בתי עסק אלו מטרה קלה יחסית לפריצה עבור האקרים לאור העובדה כי לרוב ננקטים במערכותיהם אמצעי אבטחה בסיסיים מאוד ואין ברשותם מספיק כוח אדם ברמת מומחיות נדרשת כדי להדוף פריצות סייבר מתוחכמות.

במחקר שערכה חברת סיסקו, נמצא כי למעלה מ- 53% חברות מיטלשטאנד ספגו דליפה של מידע במהלך שנת 2018 כשהאמצעים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש הם תקיפות הונאה של עובדים בחברות, תוכנות זדוניות  מתוחכמות והתקפות מניעת שירות המציפות את שרתי החברה בתנועה עד שמביאות לקריסתם. לעיתים, פריצה לחברה בגודל בינוני מהווה שער וקרש מקפצה למתקפות רחבות היקף יותר. בנוסף, 39% מהמשיבות ענו כי חוו הפרת בטיחות חמורה אשר השפיעה על יותר ממחצית ממערכותיהן.

לאור היותן יעד כה אטרקטיבי ובשל המחסור בידע ובאמצעי אבטחה של IT, על החברות הללו להגביר את עירנותן ולחפש דרכים יצירתיות לזיהוי ומניעה של מתקפות סייבר. על כן, נראה כי יותר ויותר חברות מיטלשטאנד פונות לאחרונה לפתרונות אבטחת סייבר מבוססי ענן. לפי הדוח של סיסקו, בשנת 2017 הצהירו כ- 70% מהחברות הקטנות-בינוניות שנסקרו כי פנו לפתרון אבטחה בענן, לעומת נתון של 55% בשנת 2014.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל