מוסקבה באביב, משלחות וחירות

אז עברתי את החורף הראשון שלי כנספח..

לפני היציאה לשליחות, החורף הרוסי היה אחד החששות שלי, לא כל כך לעצמי כמו למשפחה ואיך הם ישרדו אותו אבל מסתבר שהשד (או הדב..) לא כל כך נורא.

אמנם רוב הטיולים החורפיים שלנו היו מקניון לקניון בגלל ש”לילד קר מידי בחוץ” (מה שנכון אלא אם כן יש משהו כיפי כמו מגלשות אבובים בשלג) אבל מוסקבה של האביב והקיץ שווה את זה לחלוטין. האנרגיה שנאגרת במוסקבאים במהלך החורף מתפרצת החוצה באביב. יש אפילו דיווחים על כך שבקיץ הקודם נצפו ברחובות העיר מספר אנשים מחייכים (כנראה תיירים..).

כמות הפארקים, המסעדות, האטרקציות, האנשים היפים, שעות האור והאווירה הנהדרת בחודשי האביב והקיץ מוציאים ממוסקבה ומהחיים בה את המיטב.

למה אני מספר לכם את זה?

א’. כדי שתדעו שחוץ מהפוטנציאל העסקי העצום במוסקבה, זה גם מקום נהדר מבחינה תיירותית. במילים אחרות, שווה לבוא לפה לנסיעת עסקים ושווה להשאיר קצת זמן להנות!

ב’. כדי שתבינו מה זה אומר שדווקא עכשיו כשכל הטוב הזה מתחיל, שכנענו אנשים לבוא לבחון טכנולוגיות בישראל וארגנו רק בחודש החולף משלחות של:

  • 14 מנהלי בתי חולים, אקדמיה וממשל לכנס MedInIsrael.
  • איש עסקים בכיר ומשקיע בתחום הציוד הרפואי.
  • תאגיד שעוסק בהובלה ימית ובחקלאות.
  • חברת אנרגיה בשווי 30 מיליארד $ שבוחנת התחלת פעילות בישראל.
  • כ-20 בכירים מממשלת מוסקבה שנפגשו עם חברות בתחום ה-Travel Tech

כמובן שמלבד משלחות לישראל, עשינו החודש גם פעילויות ברוסיה, לדוגמה מפגש עסקי עם נציגי מחוז ירוסלבל, מחוז קטן יחסית (כמעט פי 2 מישראל) עם 1.2 מיליון תושבים שהכלכלה שלו מבוססת בעיקר על חקלאות ותעשייה.

המפגש היה בהובלת השגריר ובהשתתפות מועצת העסקים ישראל רוסיה וחברות משני הצדדים. בנוסף, בשוטף אנחנו מסייעים לחברות ישראליות שפונות אלינו, משתתפים כדוברים באירועים כלכליים (כשפסח טומן בחובו לא מעט כאלו של הקהילה היהודית) וכו’ וכו’.

אמנם פסח והאביב מסמלים חופש וחירות והחודש האחרון אופיין בנספחות בעיקר בעבודה אינטנסיבית אבל דווקא חודשים עמוסים ומגוונים כאלו גורמים לי לזכור למה אני אוהב את העבודה שלי.

הרי חירות אין משמעה אי עשייה אלא האפשרות לעשות ולבחור עשייה עם משמעות!

 

 

 

 

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל