תאגיד האנרגיה הגרמני Enbw הכריז על תכנית השקעות של 12 מיליארד אירו- דחיפה חזקה לאנרגיה מתחדשת

EnBW חשפה  תוכנית השקעה בהיקף של 12 מיליארד אירו (10.27 מיליארד ליש”ט), ואמרה כי היא קרובה לרכוש את חברת וולקו  (Valeco )הצרפתית, בכך התאגיד הגרמני ממשיך את האסטרטגיה שלו להתרחק מדלקים פוסיליים ולעבור לאנרגיה מתחדשת.

 

 

 

 

 

 

תוכנית ההשקעות, המקיפה את התקופה 2021-2025, מתמקדת בעיקר במודרניזציה של רשתות אנרגיה וגז, עמוד השדרה התפעולי שלה עקב תשואות מוסדרות, כמו גם הרחבת תיק הייצור, ובראשם אנרגיית רוח ושמש.

שני התחומים הללו יחשבו על 85% מההשקעה הכוללת.

EnBW- כמעט כולה בבעלות המדינה הגרמנית של באדן-וירטמברג והרשויות המקומיות .

“אנחנו מתמקדים במה שאנחנו באמת טובים בו, אשר בונה ומנהלת תשתית מורכבת, קריטית וקריטית בבטחה ובאמינות”, אמר מנכ”ל Frank Mastiaux.

במהלך ההתרחבות האחרון שלה בתחום האנרגיה המתחדשת, EnBW אמרה כי היא נמצאת בשיחות בלעדיות לרכישת Valcoo של צרפת, אשר לה יש התקנות  של 276 מגוואט (MW) וצבר מתוכנן של 1,700 מגוואט.

Valeco, אשר לה מכירות שנתיות של כ -50 מיליון יורו, הינה בבעלות המשפחה המייסדת (רוב המניות ). המגזר הציבורי הצרפתי באמצעות  Caisse des Depots et des Consignations מחזיק נתח של 35.56 אחוזים מהחברה .

EnBW אנרגי באדן- Württemberg AG, או פשוט EnBW, היא חברה ציבורית שבסיסה קרלסרוהה, גרמניה. כפי ששמv מעיד, היא מבוססת ומשרתת בעיקר את המדינה הגרמנית של באדן וירטמברג. כ -6 מיליון לקוחות הופכים את EnBW לחברת השירותים השלישית בגודלה בגרמניה.

באפריל 2019 נפגשה משלחת חברות ישראליות עם נציגות החברה בברלין למפגש בנושאי טכנולוגיה והשקעות. המפגש היה חלק מרודשואו שארגנה הנספחות המסחרית בברלין ומכון היצוא הישראלי בברלין, גרמניה.

 

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל