שר הבריאות הגרמני קובע את הדיגיטציה כעדיפות עליונה למרכז החדש בברלין Global Health Hub Germany

שר הבריאות הפדראלי של גרמניה ינץ שפאן (Jens Spahn ) פתח את מרכז החדשנות Global Health Hub Germany בברלין.

יחד עם 200 שותפים מארגוני בריאות, קרנות, ארגונים לא ממשלתיים, מדע ואקדמיה ותעשיית הבריאות, שר הבריאות הפדרלי, Jens Spahn, השיק את הקמתו של מרכז למאבק במחלות ובפרויקטי מניעה מתקדמים ברחבי העולם עם גרמניה כבסיס שלה. באירוע הפתיחה בברלין הציע השר  כי “Global Health Hub Germany” תטפל תחילה במחלות טרופיות, סרטן וקידום הדיגיטליזציה.

“עם הקמת מרכז הבריאות העולמי, גרמניה נוטלת על עצמה את האחריות לשיפור הבריאות בעולם. באמצעות מרכז זה, נצרף כוחות שלנו כדי להתקדם במאבק שלנו נגד מחלות טרופיות, סרטן, עמידות לאנטיביוטיקה. כמו כן, אנו מתכוונים לקדם את הדיגיטליזציה של שירותי הבריאות בעולם. גרמניה חייבת למנף את כוחה ואת יכולתה לספק סיוע יעיל. איכות הבריאות לא נעצרת בגבולות לאומיים אמר השר הגרמני.

גרמניה היא שוק הבריאות השני בגודלו בעולם אחרי ארצות הברית, עם הוצאות שנתיות בסביבות 374 מיליארד אירו .

ובכל זאת, גרמניה סובלת מאחת רמות הדיגיטציה הנמוכות ביותר בקרב המדינות המפותחות. במחקר שנערך לאחרונה על ידי קרן Münch, גרמניה מדורגת במקום ה -13 מבין 20 מדינות אירופאיות, כאשר בדקו את ההשקה של EHRs – בשנת 2016, היא דורגה  במקום ה -11.

כרשת עצמאית בגרמניה, מרכז הבריאות הגלובלי של גרמניה יביא יחדיו בעלי עניין ממגזרים שונים ומרכיבים שונים בחברה המעוניינים ומחויבים להשגת בריאות עולמית. זה יקדם חילופי מידע וידע על מנת להקל על הקמת פרויקטים חדשים ושותפויות.

בהקמת המרכז, נשען משרד הבריאות הפדרלי על יעדי הפיתוח בר-קיימא של סדר היום של האו”ם 2030. אלה קוראים לחילופי אינטרדיסציפלינרי מוגבר ושיתוף פעולה הדוק יותר בין מגזרים שונים ובעלי עניין.

במשך תקופה של שלוש שנים (2019-2021), משרד הבריאות הפדרלי יתמוך כספית במרכז הבריאות העולמי של גרמניה .לרגל אירוע הפתיחה, הודיע ​​שר הבריאות הפדרלי ינץ שפאן כי מימון של 1.5 מיליון אירו יוענק לתמיכה בפרויקט המיוחד המורחב של ארגון הבריאות העולמי לבדיקת מחלות טרופיות מוזנחות.

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל