בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

רוסיה – מחזקים את הקשר עם המחוזות

פורסם ע"י , נספח כלכלי - מוסקבה, רוסיה , בתאריך 11 באפריל 2019

בפוסט מינואר כתבתי על כך שרוסיה זה לא רק מוסקבה ושהפוטנציאל הגלום במחוזות הרוסים עצום. כל מושל רוצה להוכיח את עצמו לעם ובעיקר לממשל המרכזי (כלומר לנשיא) ולכן יש תחרות בין המחוזות וניסיונות למשוך חברות ולקדם את הכלכלה.

לכל מחוז יש את הייחודיות שלו: גודל, אוכלוסיה, כלכלה ולעתים דת ותרבות (בכל זאת, מדובר בלמעלה מ-80 מחוזות שמרכיבים את המדינה הגדולה בעולם בפער ניכר, בשטח של יותר משמינית העולם המיושב ועם 9 אזורי זמן).

מתוקף כך, מוביל השנה שגריר ישראל ברוסיה מהלך לחיזוק הקשר עם המחוזות כשהנספחות הכלכלית משתלבת בכל הקשור לפן הכלכלי. בארבעת החודשים האחרונים ארגנו יחד עם השגרירות ומועצת העסקים, משלחות עסקיות ל-3 מחוזות ומפגשי המשך במוסקבה. לכל מפגש הגיעו בממוצע כ-7 חברות ישראליות במגוון תחומים, נפגשו עם חברות ואנשי ממשל בראשות מושל המחוז וזכו לחשיפה תקשורתית.

מאחר וברוסיה בכלל ובמחוזות בפרט יש לממשל השפעה חזקה על העסקים ותקציבים גדולים לרכש וטכנולוגיות, כל החברות הישראליות שהשתתפו במפגשים היו מאוד מרוצות מההזדמנות להגיע לאנשי המפתח האלו, כולן ממשיכות בדיאלוגים וחלקן כבר חתמו על פיילוטים.

 

3 המחוזות מהם התחלנו:

קלוגה

שטח:  km229,800

אוכלוסייה: קצת מעל מיליון

המחוז אמיד, קרוב מאוד למוסקבה ומשופע בכבישים מהירים, מה שהופך אותו למרכז לוגיסטי אידיאלי עבור תאגידי ענק זרים ובין היתר מרבית חברות הרכבים, Volkswagen, Volvo ואחרות ובנוסף, יש ניסיון לפתח הייטק.

רייאזן

שטח:  km239,600

אוכלוסייה: 1,150,000

כלכלת המחוז משלבת תעשייה וחקלאות (בפרט בקר – הזדמנות לטכנולוגיות ישראליות). המושל חובב ומעריך את ישראל והגיע פעמיים בשנה וחצי האחרונות לישראל מלווה במשלחות.

ירוסלבל

שטח:  km236,400

אוכלוסייה: 1,270,000

המחוז משופע במים ויערות, יש בו הרבה תעשיה כבדה, הנדסה, חקלאות ומפעל חדש, גדול ומשוכלל של טבע.

 

יש עוד מחוזות רבים והפוטנציאל בהתאם.

מתעניינים בעבודה עם המחוזות? צרו קשר. אנחנו נדע לסייע.

 

 

יקיר דוידסון נספח כלכלי - מוסקבה, רוסיה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי - מוסקבה, רוסיה, יקיר דוידסון