בוקר של עוצמה נשית גרמנית-ישראלית בברלין

אתמול התכנסו כ-50 נשים מגרמניה וישראל למפגש שנקרא “BREAKFASTALK: MY ENTREPRENEURSHIP JOURNEY”, שהתקיים ביוזמת אופירה אנגלברג מהנספחות הכלכלית של ישראל בברלין, בשיתוף עם מור עיני מ- GTEC וקרין שלו מ- WeWork. הנשים שהגיעו ייצגו את כל גווני הקשת של עולם הטק בברלין וישראל.

יזמיות סדרתיות, יזמיות בסטארטאפ הראשון שלהן, עיתונאיות, נשות VC, נשות ממשל ועוד.

המפגש נסב סביב הסיפור המרתק של 2 נשים יזמיות, מיכל הובשמן מישראל והלני שונוולף מברלין.

מיכל סיפרה לקהל על הקריירה שלה כאתלטית בנבחרת ישראל לנוער והקבילה את המסע של ספורטאים מצטיינים לזה של יזמים. היא שיתפה בגילוי לב על המסע שלה בין הצלחה וכישלון, על החברה שהקימה ועשתה אקזיט (EasyToBook) ועל זו שכשלה. עכשיו היא עובדת על הסטארטאפ החדש שלה, VDRoom, ובו היא חוזרת לעולם ה-traveltech אותו היא מכירה היטב.

VDRoom מובלת על ידי אותו צוות שהוביל את ההצלחה הקודמת שלה, EasyToBook ומראה כבר סימני הצלחה מבטיחים. החברה גם התקבלה לתוכנית היוקרתית Horizon2020 של האיחוד האירופי.

הלני סיפרה לקהל איך התקדמה כאישה יחידה בצוות תחרותי לתפקיד בכיר בחברה בעולם ה-Healthcare, עד שזיהתה בעיה קריטית שזקוקה למענה והחליטה להקים את הסטארטאפ שלה, RAMP Medical. היא סיפרה שאת כל הדרך הארוכה עשתה מבלי שאי פעם סיימה תואר במוסד אקדמי.

הדיון התרחב ויותר ויותר נשים נפתחו ושיתפו באתגרים שהן נתקלות בהם וגם בהצלחות. בין שאר שהנושאים שעלו היה הסוגיה של מסלולים יעודיים לנשים בתוכניות אקסלרציה- האם אנחנו כנשים יזמיות היינו רוצות להתקבל למסלול כזה? מה היתרונות ומה החסרונות וכו’.

לסיכום המפגש, התקבלה ההחלטה להקים קהילת LinkedIn שמטרתה לחבר בין כל הנשים שהיו במפגש ובמפגשים הבאים שיהיו, על מנת להקים קהילה תומכת ומחברת בין נשים שמוכנות לתת מזמנן כדי לעזור ולהיעזר אחת בשנייה.

הקהילה כבר בשלבי הקמה, ומתחילים לתכנן את המפגש הבא.

יום האישה שמח מברלין!

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל