בעקבות וויליאם הכובש – חברות פינטק ישראליות מגיעות ללונדון

ב-1066 צר וויליאם הכובש (William the Conqueror), דוכס נורמנדי, על העיר לונדון אך לא הצליח להכניעה.

tower-of-london

תחת זאת הוא הגיע להסדר עם העיר שהיא תתמסר לו תמורת מעמד מיוחד של עיר מדינה. בעקבות זאת הפך וויליאם למלך אנגליה, בה שלט עד מותו ב-1087.

מן הצד השני, העיר לונדון (the City of London, שהיא למעשה רובע בלונדון רבתי של היום) זכתה בזכויות מיוחדות בנושאי משפט ומיסוי, שחלקו השתמרו עד היום, וכך הפכה לאורך המאות למרכז כלכלי עולמי ולמכרז של אימפריה גלובלית.

בין השאר, אפשר וויליאם (הידוע גם בכינוי וויליאם הממזר) לתאגיד של העיר לונדון לא לשלם מיסים לכתר ולקבוע את גובה המיסים שייגבה בעיר.

הסדר זה, המתקיים עד ימינו, יחד עם כניסתה של בריטניה לאיחוד האירופאי וההקלות בהעברת כספים בתוך האיחוד כתוצאה מכך, הפכו את לונדון למרכז פיננסי עולמי בו שוכנים המטות של הבנקים וחברות הביטוח הגדולות בעולם. כמובן שהיו סיבות נוספות לכך.

בין השאר הפיכתה של בריטניה למעצמת סחר ימי עולמית והצורך במוסדות ביטוח ואשראי ועוד. מה יעלה בגורלו של מרכז פיננסי זה לאחר ברקזיט היא שאלה פתוחה. אך נדון בה בפעם אחרת.

הריכוז הגבוה של מוסדות פיננסים בלונדון מושך חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום הפינטק, סקטור בו יש פעילות רבה בישראל.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה פועלת על מנת לסייע לחברות אלה ולייצר עוברן הזדמנויות עסקיות. יחד עם מכון הייצוא, תארח הנספחות משלחת של 11 חברות פינטק ישראליות (Banking Innovation Roadshow – UK), אותה גייס מכון הייצוא, ותפגיש אותן עם כמה מהבנקים המובילים בעולם. החברות תבקרנה גם בגרמניה, שם הנספחות בברלין הכינה להן תכנית ענפה.

 

 

צור קשר עם:

יריב בכר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל