אושר המיזם המשותף של BMW ודיימלר להקמת חברה למתן שירותי ניידות עירונית

רשויות ההגבלים העסקיים של הא”א ושל ארה”ב אישרו בימים האחרונים את המיזם המשותף של חברת דיימלר ו BMW לתחום שירותי הניידות העירונית. אישור זה סולל את הדרך להקמת החברה המשותפת שמתוכננת לקום בחודש ינואר 2019 .

החברה החדשה, תשלב את שירותי הניידות העירונית של שתי החברות ותמנף אותן ליצירת שחקן חזק ומוביל לפתרונות שירות ניידות עירוניים ברי קיימא.

המיזם החדש יתבסס בשלב ראשון על פתרונות הקיימים בשתי החברות אולם ירחיב היצע זה בעתיד לשירותי ניידות חדשניים, וירחיב את פתרונות הניידות הקיימים שלהם לפי דרישה. כל חברה תחזיק נתח של 50% במודל מיזם משותף.

למרות שיתוף הפעולה בתחום זה, החברות תמשכנה להתחרות בפעילות הליבה שלהן ובייצור מכוניות יוקרה.

החברה החדשה, תציע ללקוחותיה מערכת הוליסטית של שירותי ניידות חכמים, מחוברים וזמינים. החברה תשב בברלין, אך תציע מגוון שירותים ברחבי העולם, בשיתוף עם ערים, מועצות מקומיות וגורמי עניינן נוספים לשם זיהוי פתרונות ודרכי התמודדות עם אתגרים הנובעים מתהליך המוביליטי העירוני ושינוי דרישות הלקוחות.

במסגרת ההודעה לעיתונות שפורסמה על ידי החברות, מוקדם יותר השנה, ציין מנכ”ל במוו הרלד קרוגר כי זהו מהלך נוסף של החברה לקדם עתיד דיגיטלי וחופשי מפליטות.

שיתוף פעולה זה, הוא ציין, יסייע ללקוחותינו לגלות ולנצל את תחום המוביליטי החופשי מפליטות: “שילוב שירותי הניידות שלנו כמתוכנן ייצור אקוסיסטם דיגיטלי ייחודי. ברית זו תקל על הלקוחות שלנו למצות את פתרונות הניידות בדרך אקולוגית וברת קיימא.”

“כחלוצים בהנדסת רכב, לא נעזוב את המשימה של עיצוב ניידות עירונית עתידית לאחרים. יהיו יותר ויותר אנשים ללא רכבים אשר ירצו להנות ממוביליטי. אנחנו מעוניינים לשלב את היכולות והמומחיות שלנו על מנת לפתח אקוסיסטם ייחודי ובר קיימא עבור תחום המוביליטי, אמר מר  דיטר Zetsche, יו”ר מועצת המנהלים של דיימלר AG וראש מרצדס בנץ מכוניות. מיזם זה מתחבר עם  אסטרטגית CASE שלנו ( CASE מייצג קישוריות, נהיגה אוטומטית, שיתוף ושירותים ושירותים ניידים.) ”

המיזם האמור יתמקד כאמור בערים ומתעתד לספק שירות משלים לשירותי הניידות המוצעים כיום על ידי הערים, מתוך חזון של יצירת ניידות מתמשכת, גמישה ומחוברת.

מודל המיזם המשותף נועד לשלב שירותים בחמשת התחומים הבאים:

1. ניידות פי דרישה בעזרת Moovel   ו ReachNow שיתן מענה בין היתר באמצעות חיבוריות בין מודלים שונים, לרבות בעת ההזמנה והתשלום.

2. car sharing באמצעות Car2Go ו DriveNow. שתי מערכות קיימות אלה מציעות כיום כ 20000 רכבים ב 31 יעדי ברחבי העולם

3. Ride Hailing באמצעות שילוב שירוחתי הזמנת מוניות ברחבי אירופה (עם מעל 13 מיליון משתמשים ו 140000 נהגים) באמצעוחת Mytaxi, Cauffeur Prive, Clever Taxi and Beat

4. פתרונות חניה בעזרת ParkNow, Parkmobile – שיכללו פתרונות לאיתור חניות פנויות, תשלום ועוד.

5. טעינה – עם ChargeNow ו Digital Charging Solutions

יצירת שחקן חדש וחזק בשוק זה תשפיע ללא ספק על הפתרונות שנראה בערים בשנים הקרובות לתחום המוביליטי ותזניק את הסקטור קדימה למתן פתרונות איכותיים וחדשניים יותר ויותר.

אנו פועלים לחבר חברות ישראליות לשחקניות מפתח בשוק הגרמני ולסייע לחבר חברות ישראליות לחברה החדשה כמו גם לחברות קיימות על מנת לשלב פתרונות טכנולוגים במוצריהם.

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל