ארוחת בוקר עם נשיא פולין

בשבוע שעבר אירח נשיא פולין משלחת של 12 יזמים ומנכ”לי חברות ישראליות.

ב-22 בנובמבר 2018, בארגון ותיאום של הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בוורשה, אירח נשיא פולין בארמון הנשיאות משלחת של 12 אנשי עסקים ויזמים ישראלים

בכירים ממגוון סקטורים – סייבר, פינטק, השקעות, נדל”ן, חקלאות ועוד. בין החברות שהשתתפו במשלחת ניתן למנות את אדמה, חברת החשמל, סייברביט, מובילאיי, ECI, גזית גלוב וקרנות ההון סיכון פיטנגו ו-OurCrowd.

קרדיט תמונה: לשכת נשיא פולין

 

החברות פגשו את נשיא פולין, אנדרז’יי דודה, ושגרירת ישראל בפולין אנה אזארי, לארוחת בוקר עסקית שכללה הצגה קצרה של הכלכלה הפולנית ע”י מנכ”ל הבורסה לני”ע של ורשה, היכרות עם החברות הישראליות ופעילותן בפולין ודיון פתוח, שאיפשר שאילת שאלות מצד החברות והתייחסות מצד הנשיא וצוותו. האירוע התקיים באווירה נעימה ונינוחה, בלתי פורמלית ובפורום מצומצם.

 

 

חשוב לציין כי מפגש עם נשיא פולין מהווה הזדמנות משמעותי עבור חברות ויזמים הפעילים בשוק הפולני, לאור השפעתה הרבה (יחסית למדינות מערביות אחרות) של הממשלה בפולין על המגזר העסקי במדינה. למעשה, חברות וסקטורים רבים בפולין (כדוגמת חקלאות, אנרגיה, תשתיות, סביבה וקלינטק) מושפעים ישירות מהסביבה הפוליטית במדינה ומהחלטות הממשלה הממנה בכירים בחברות ממשלתיות ובאיגודים המשפיעים.

קרדיט תמונה: לשכת נשיא פולין

בחלקו השני של היום, המשיכו החברות הישראליות למפגש עם שרת הטכנולוגיה והיזמות של פולין, ידוויגה אמילביץ’, הנחשבת לתומכת נלהבת של ישראל וכמי שקידמה פרויקטים משותפים לשתי המדינות – כדוגמת פרויקט האצה משותף לסטארטאפים. המאיץ הוקם ע”י הבנק הממשלתי הפולני BGK ו-Startup Nation Central בשיתוף עם Creators ובדחיפה משמעותית מצד השרה.

במפגש זה, שאורגן אף הוא ע”י הנספחות המסחרית בשיתוף עם משרד הטכנולוגיה הויזמות הפולני, החברות נחשפו לפעילותן של סוכנויות ממשלתיות פולניות שתפקידן לתמוך ביזמים ומשקיעים זרים, באמצעות מגוון תכניות וקרנות. כמו כן, התקיים סשן נטוורקינג עם חברות פולניות ממגוון תחומים (חברות אנרגיה, תשתיות, בנקים וכו’) שהוזמנו למפגש.

אנו מזמינים חברות ישראליות הפעילות בשוק הפולני לפנות אל הנספחות המסחרית בוורשה ולהתעדכן בפעילויות עתידיות.

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל