מחפשים להתחבר למעוז התעשיה במדינת באדן וירטמברג שבגרמניה ? יש לנו הצעה בשבילכם

בחודש פברואר 2019, כ- 4000 איש ממדינת באדן וירטמברג שבגרמניה מגיעים למפגש טכנולוגי ב BW STARTUP SUMMIT.

זהו אירוע המחבר בין שחקני אקוסיסטם, משקיעים, תעשייה וסטארטאפים בבאדן ווירטמברג, והשנה, לחברות ישראליות יש מקום מיוחד בכנס, כאשר ישראל מוגדרת כמדינה שותפה (partner country) .

במסגרת התנאים המוצעים לחברות הישראליות, החברות זכאיות לחבילה הכוללת:

  • איזור תצוגה אישי במסגרת ביתן ישראלי ובינלאומי
  • השתתפות במנגנון B2B והצגת הפרופיל באתר הבית של האירוע.
  • פיצ’ינג מול משקיעים ושותפים פוטנציאליים
  • אירועי נטוורקינג ומסיבה
  • סיורים מקצועיים בערים שונות במדינה

והכל בחינם.

 

אז מה בעצם כל כך מעניין בבאדן וירטמברג?

באדן-וירטמברג הינה מדינת המחוז השלישית בגודלה בגרמניה, ומהחזקות מבחינה כלכלית. היא מתאפיינת בשפע של תעשיות ומפעלי ייצור, ובראשן תעשיית הענק של האוטומוטיב – יצרניות, חברות טיר 1 וספקיות משנה. רבע מרווחי תעשיית הרכב הגרמנית כולה מקורה במדינה. מלבד שלל התעשיות הנלוות לתעשיית הרכב (הנדסה, חשמל ומתכת, מכניקה, אספקה) שוכנות במדינה תעשיות חשובות נוספות – כימיה, פרמצבטיקה, אופטיקה, וכן מוסדות מחקר רבים אוניברסיטאות ומכונות מחקר אקדמיים הפעילים במגוון רחב של תחומים . מספר קונצרנים ידועי שם ממוקמים במדינה, כגון דיימלר (מרצדס), פורשה, בוש (תעשיית הרכב), סאפ (מפעל התוכנה הגדול ביותר באירופה), קארל זייס (אופטיקה), וכן מפעלי ייצור רבים.

על אף נוכחותם של ענקים, באדן-וירטמברג נשלטת באופן מסורתי על ידי חברות קטנות ובינוניות (מיטלשטנד) המתאפיינות בניהול משפחתי רב דורי, יציבות, ושמרנות ומהוות את עמוד השדרה של כלכלת המדינה וגרמניה כולה. חברות בינוניות אלו, המונות בין כמה עשרות ועד אלפי עובדים, הן בעלות מסורת של מצויינות עם דגש רב על איכות המוצרים. רבות מהן הן “אלופות נסתרות” (Hidden Champions)  ומובילות עולמיות בתחומן.  חוזקה נוספת שלא ניתן להתעלם ממנה היא הרוח החדשנית של המדינה, הנחשבת אחת המדינות המובילות בהיבט זה באירופה, עם מספר הפטנטים הרב ביותר בגרמניה, והשקעה ממשלתית ופרטית אדירה במו”פ (ההשקעה הממשלתית במו”פ מגיעה ל- 4.8% מהתל”ג).

 

עוד קצת על האירוע

האירוע יתקיים בגני התערוכה של העיר שטוטגארט, ב- 1 בפברואר 2019. צפויים להשתתף בו כ- 4000 איש, לרבות כ- 400 נציגי ארגונים, תעשיות וחברות בינוניות, גדולות וענקיות; מאות משקיעים פרטיים, קרנות השקעה ומשקיעים תעשייתיים; כ- 200 נציגי ארגוני אקוסטיסטם ועוד.

האירוע אינו מוגדר סקטוריאלית וינכחו בו נציגים ממגוון רחב של תעשיות ונושאי תפקידים. לאור חוזקות האיזור ונסיון העבר, התחומים הרלוונטיים ביותר כוללים: פתרונות לתעשייה, פתרונות הנדסיים, רכב, סייבר, תכנה, אנרגיה, בריאות וציוד רפואי ועוד.

בין השותפות לאירוע, אשר כבר אישרו את השתתפותן באמצעות זרוע ההשקעה ו/או התעשייתית שלהם, ניתן למנות ענקיות ומובילות עולמיות כגון   Daimler, Robert Bosch Venture, Mahle, ZFFestoKarcher, EnBW, Burda Principal Investment, Stihl, Recaro ועוד.

בימים שלאחר הכנס, יערכו סיורים מקצועיים על ידי מארגני האירוע, ליעדים שונים ברחבי המדינה, במיקוד סקטוריאלי.

 

 

למידע נוסף, והרשמה להשתתף בביתן הישראלי, אנא פנו אליי או אל אנדריאס מאריס – andreas.maris@israeltrade.gov.il

 

אנא הרשמו אצלנו עד ה- 20 בנובמבר.

 

זוהי הזדמנות טובה להיחשף לאקוסיסטם המעניין במדינת באדן ווירטמברג ובדרום גרמניה, ואתם מוזמנים לנצלה.

 

 

 

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל