מתכוננים ליום שאחרי ברקזיט

בזמן שראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, מנסה לגבש תמיכה בקרב הקבינט שלה במתווה הברקזיט שהיא מובילה, התקיים בשבוע שעבר בלונדון מפגש נוסף של קבוצת העבודה המשותפת בין ישראל ובריטניה בנושא סחר.

משלחת ישראלית בראשות מנהלת אגף מדיניות והסכמי סחר במשרד הכלכלה והתעשייה, רחל הירשלר, הגיעה ללונדון לסבב דיונים נוסף כהכנה להסדר שיהיה בין ישראל ובריטניה ביום שלאחר יציאת האחרונה מהאיחוד האירופאי. המשלחת כללה נציגים של משרד הכלכלה והתעשייה, המכס ומשרד החוץ.

שתי המדינות מעויינות לוודא כי יחסי הסחר ופעילות המסחר בין המדינות ימשיכו באותם תנאים בהם מתבצע הסחר עם האיחוד האירופי למחרת יציאת הממלכה המאוחדת מהאיחוד, אשר צפויה להתרחש ב-29 במרץ 2019. יחסי המסחר בין ישראל ובריטניה נמצאים בשיא עם היקף ייצוא של קרוב ל-7 מיליארד פאונד ב-2017, והם במגמת עליה. נציגי המשלחת הישראלית עמלים על מנת להבטיח כי הייצוא הישראלי לבריטניה לא ייפגע ואף יוסיף לגדול ולצמוח בכל תרחיש יציאה אפשרי. כלומר, אם בריטניה תצא מהאיחוד עם הסכם או בלעדיו.

הנספחות המסחרית בלונדון והאגף למדיניות והסכמי סחר במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, עומדים לרשות יצואנים הפועלים בבריטניה. אנחנו מזמינים אתכם להיות איתנו בקשר בכל שאלה בנושא.

צור קשר עם:

יריב בכר

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל