שבוע בסימן סייבר ורחפנים – תערוכת ITSA וביקור במטה איירבוס

השבוע היה בסימן סייבר ורחפנים.

סיכמנו שתי פעילויות בתחומים אלה: ביתן לאומי עם 20 חברות ישראליות בתערוכת IT-SA – תערוכת סייבר המתקיימת בנירמברג שבמדינת בוואריה, וביקור עם 13 חברות ישראליות במטה איירבוס שבאוטוברון בוואריה.

 

זוהי השנה השלישית שהנציגויות הכלכליות בגרמניה תומכות בביתן לאומי בתערוכת IT-SA, התערוכה הגדולה ביותר בתחום הסייבר בגרמניה ומהגדולות באירופה.  גם השנה, השתתפו בביתן כ 20 חברות ישראליות, להם תיאמנו פגישות מראש וכן תמכנו בהיכרויות שנעשו במקום עם אנשי קשר של הנציגות.

לעומת שנה שעברה, בלט לעין שיותר ויותר חברות ישראליות כבר מחזיקות נציג או עובד מקומי בגרמניה ומעמיקות את נוכחותן בשוק, אם כי אין ספק שהפוטנציאל רחוק מאוד ממימוש.

אולם השנה הוספנו לפעילות בתערוכה גם יום טכנולוגיות שחלק מהחברות קיימו במטה איירבוס דפנס אנד ספייס שבאוטוברון (מינכן).

איירבוס דפנס אנד ספייס הינה מחלקה של יצרנית המטוסים האירופאית איירבוס. החברה (המעסיקה 40,000 עובדים ב 86 מדינות בעולם) מתמקדת (בנוסף למטוסי קרב) גם בתחום המטוסים ללא טייס, סייבר ועוד.

לאחר דיונים והליך בחירה עם נציגי איירבוס, נבחרו 7 חברות מתחום הסייבר (שהיו חלק מהביתן הישראלי בתערוכה) ו-6 חברות מתחום הרחפנים, להציג בפני פורום שכלל נציגי מחלקות שונות באיירבוס.

האירוע נפתח בברכה מאת דירק הוקה – מנכ”ל איירבוס דפנס אנד ספייס. ולמעשה חולק לשני חלקים: בבוקר, ראש מחלקת הסייבר באיירבוס הציג את תכניות איירבוס בתחום , ולאחריו החברות הישראליות הציגו את פתרונותיהם; ולאחר הפסקת צהרים שכללה נטוורקינג אינטנסיבי, החצי השני של היום הוקדש לתחום הרחפנים והמלטים: ראש מחלקת פתרונות העתיד של המלטים באיירבוס הציגה את האתגרים העומדים בפני איירבוס בתחום, והחברות הישראליות הציגו את הטכנולוגיות שלהן.

האירוע היה מאוד אינטראקטיבי כאשר נציגי איירבוס שאלו שאלות לאחר כל מצגת וקיימו דיונים אישיים עם החברות הישראליות. נראה שהממשק היה מתאים ונכון לכל הצדדים.

בסיכום האירוע, לאחר שהצגתי את הייחודיות הישראלית ועולם החדשנות הישראלית וכיצד הוא מתממשק ומתחבר לאופי הגרמני, קיימנו דיאלוג פתוח עם פטר וקנסר, מנהל תחום ה- digital transformation באיירבוס, וסיכמנו על קיום מפגש שנתי בין חברות ישראליות לאיירבוס בהובלת הנציגות הכלכלית, וכן נפתח את הדלת לדיאלוג יותר אינטנסיבי בין איירבוס לחברות ישראליות.

דוגמא להעמקת השתפ נראה כבר בעתיד הקרוב, עם ביקור דירק הוקה מנכ”ל איירבוס דפנס אנד ספייד בישראל בכנס HLS & Cyber שיערך בנובמבר בתל אביב.

 

נשמח לסייע לכם בקשר לחברות גרמניות בתחום הסייבר, הבטחון, רחפנים, כמו גם ובתחומים נוספים. לפרטים פנו אלינו munich@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל