מי את, זארה הפולנית?

רבים מכם בוודאי שמעו על התנפלות הקונים הישראלים על חנות הדגל הראשונה בארץ של מותג האופנה הפולני RESERVED, המכונה “זארה הפולנית”. אז מיהי RESERVED, מיהי קבוצת הריטייל שבבעלותה מותג זה ועוד מותגים רבים נוספים והיא למעשה אחת החזקות והגדולות בפולין בתחום? 

המותג RESERVED הוא מותג אופנה הקיים משנת 1999 והחל פעילותו בגדנסק, עיר הנמל שבצפון פולין. כיום הרשת מפעילה חנויות ב20 מדינות והיא אחד המותגים החזקים והנפוצים בפולין ובמזרח אירופה בכלל. המותג מציע מגוון ומבחר רחב של פריטי לבוש מעוצבים ואופנתיים, בעלות שווה לכל כיס. 

חברת האם, הינה קבוצת LPP , קבוצת ריטייל מהגדולות בפולין (נמצאת ברשימת 20 החברות המובילות בפולין בכל הסקטורים) ואחת מחברות האופנה הצומחות ביותר במרכז ומזרח אירופה כיום. החברה מנהלת 5 מותגים מצליחים: Reserved, Cropp, House, Mohito ו-Sinsay. לרשת מעל 1700 חנויות וחנויות אונליין של כל המותגים בבעלותה והיא מעסיקה מעל 25000 עובדים. הקבוצה פעילה באירופה, אסיה ואפריקה ורשומה בבורסה הפולנית.  רווחי החברה הגיעו ב2017 לשיא של 7 מיליארד זלוטי (כ- 2 מיליארד דולר). החברה מחזיקה משרדים בפולין, בשנגחאי ובבנגלדש. 

RESERVED הוא הברנד המוביל והמצליח ביותר של LPP. החל מ2014, החברה פעילה בגרמניה ומ2017 בבריטניה, כאשר למזרח התיכון החברה החלה להכנס החל מ2015 וכיום יש לה חנויות במצרים, קטאר, כווית ואיחוד האמירויות הערביות. היא מנסה להיכנס לשוק הישראלי ונמצאת במו”מ בנושא מזה כשנתיים, כאשר לבסוף נבחר השותף הישראלי שיפעל מכוח זיכיון – רשת H&O, לה 70 סניפים בישראל. חנות נוספת של הרשת צפויה להיפתח בארץ במחצית הראשונה של 2019.  בהמשך, חברת האם (קבוצת LPP), מתכננת להיכנס לארץ גם עם המותג Sinsay.

החברה החליטה למכור את מוצריה בארץ במחירי אירופה- ובכך תהווה מתחרה משמעותי לרשתות האופנה בארץ. לשם השוואה, זארה הספרדית מוכרת את מוצריה בארץ בהפרשי מחירים של 20-40% יותר בהשוואה לאירופה (תלוי מדינה). בשלב הראשון, יימכר בחנות רק ביגוד נשים, כאשר בקרוב יימכר גם ביגוד גברים וילדים.

נמשיך לעדכן בהתפתחויות ונזכיר כי גם רשת האיפור הפולנית INGLOT, מגששת את דרכה לשוק הישראלי.

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל