מדוע ההולנדים בנויים לתלפיות ובעלי כושר על

או – על חיפוש דירה עירונית בהולנד:

בחיפוש אחרי דירה בק”ק האג (כך כתוב על קיר בית הכנסת הליברלי בדן האג), נתקלתי בתופעה עימה לא התמודדתי מעולם. זו שליחותי הרביעית בגולה והתמודדות עם תופעה כזו בעת חיפוש מקום מגורים היתה מאוד זרה לי ואני אפילו בוגר טוקיו.

דירה יפה היא דירה בה מתאהבים. כמו בחיים האמיתיים. יופי הוא מושג יחסי ויפה דירה בעיני מתבונן אחד הרואה את פנימיותה, בעוד האחר מעדיף אחרת. זה מן רגש שמציף אותך בביקור ראשון. לפעמים יש צורך בביקור נוסף. יכולה הדירה להיות חדשה, ישנה, משופצת, משומשת. זו אהבה ממבט ראשון, או שני.

כל דירה אשר רואה עצמה ראויה לשידוך, מציגה את עצמה. ראוי שההצגה תלווה בתמונות. הרי אין כמו מראה עיניים. לעיתים משפחת בעלי הדירה שוכרת שדכן מקצועי הקרוי מתווך נכסי דלא ניידי. במתק שפתיים, הוא דואג להפליג בתכונותיה הטובות של הדירה. היא לא רק יפה, היא מלאת אור, שקטה אך במקום מרכזי.

לעיתים גם משפחת בעלי הנכס מוזכרת ובן הזוג הקודם או בני הזוג הקודמים שנתכנסו תחת כנפיה. גם השכנים מוזכרים. יש דירות שהן באמת מיוחסות. יש שמתהדרות בסופרים, אנשי ציבור ודיפלומטים ועוד ידוענים. יש דירות אשר בזוית העין מחלון השירותים ניתן לראות ביום בהיר את הר הפוג’י (לדוגמה).

waterway

אך, קשה להתאהב רק מתמונות, צריך בסופו של דבר לחוש את האובייקט. למשמש את האובייקט. ללכת במסדרונותיו ולפתוח צוהריו. בסופו של דבר, נהוג להפגיש את המשודכים.  בדרך כלל.

ועוד בעניין התמונות – הכל תלוי בזוית הצילום, במצב הרוח של הדירה ומקצועיותו של הצלם. כידוע למביני נדל”ן, דירות הן כמו דוגמניות (או דוגמנים). אחרי התמונה היפה, רצוי לערוך ראיון, ביקור. לא תמיד הביקור מחמיא למשודכת ולשדכן. רבים הפעמים שגם התמונה משקרת ולא מגלה את יופיה ושאר תכונותיה של הדירה.

אך, כאמור אנו בענייני נדל”ן למגורים בק”ק האג. וכאן נוסף נדבך אחד חשוב. ונחזור לכותרת על כושרם הגופני ומבנה גופם של ההולנדים.

נפש בריאה בגוף בריא. פעילות גופנית בעצימות זו או אחרת ותזונה נכונה מרחיבים דעתו של אדם ושונים את גופו.

וכי מדוע ההולנדים בנוים לתלפיות? סגנון חיים בריא. רכיבה על אפנים, חלב וירקות טריים וטיפוס הרים. אך, אין הרים בהולנד. משכך, החליטו לעשות מעשה. ההולנדים הרי ידועים בהתגייסות לאומית עבור מטרה נעלה.

החליטו ההולנדים שבאין הרים, נתחכם. החליטו על טיפוס מדרגות במקום טיפוס הרים.

וכך הגיע לעולם הפלא של דירה הולנדית, צרה לא רק במתניים וגבוהה עם 3-5 קומות. ללא מעלית. כל כך צרה הדירה שגרם מדרגות רגיל ותקני הוא מוקצה מחמת חסכון במקום. עדיף גרם מדרגות צר ומתפתל ועם שיפוע מפחיד. וכל המרבה בתכונות הצרות, השיפוע, והפיתול, הרי זה משובח. ונאה דירה שהטיפוס בין קומותיה נעשה בסולם. לא סולם יעקוב, לא סולם וירטואלי אחר, אלא סולם ממש. כאלה שרואים בסרטים, בעיקר באסמים. וההולנדים מדלגים בקלילות בין קומה לקומה.

וכאן טמונה התשובה לכושרם הגבוה של ההולנדים, ומדוע הם אכן בנויים לתלפיות – חלב טרי, שוקולד טוב, הרינג וטיפוס מדרגות. ועל טכניקת הטיפוס במאמר אחר.

יצואנים ישראלים – אנחנו כאן בשבילכם. צרו איתנו קשר: hague@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל