אביב רותח בפולין

בשבועיים האחרונים לא משעמם בשוק הפולני. עם הטמפרטורות העולות והאביב החם ביותר שנראה בפולין בעשורים האחרונים, גם הזירה העסקית בפולין רותחת.

רק בתחילת יוני דיווחנו על אירוע הסייבר HLS הגדול ביותר שהנספחות המסחרית קיימה אי פעם בפולין – אירוע איכותי ומרשים בהשתתפות מעל 170 איש ו-150 פגישות שנקבעו מראש – ומיד המשכנו במלוא המרץ לאירועים הבאים.

בשבוע שעבר התקיים פורום עסקים פולין ישראל, הגדול ביותר שהתקיים עד כה, בהשתתפות מעל 200 איש. הפורום אורגן בשיתוף פעולה של הממשלה הפולנית, משרד הכלכלה והתעשייה, איגוד לשכות המסחר ולשכת המסחר פולין ישראל, לרגל ביקורה בארץ של שרת הטכנולוגיה והיזמות (מקבילה לשר הכלכלה) הפולנית, עם משלחת חברות פולניות שמנתה כמאה איש.

הפורום כלל חתימה על הסכמי שיתופי פעולה כלכליים, כדוגמת חוזה שיתוף פעולה בין אל על לחברת התעופה הפולנית לוט, וחוזה הקמת אקסלרטור ישראלי פולני בהובלת Startup Nation Central ו-Creators מהצד הישראלי, ובנק BGK  (הבנק הממשלתי הפולני) מהצד הפולני. כמו כן כלל הפורום שלושה פאנלים מקצועיים בנושאי סחר בילטרלי, קידום יצוא והשקעות, טכנולוגיה ו- ICT, שיתוף פעולה בתחום החלל ועוד.

במסגרת הביקור, נחנך משרד קידום סחר חדש אותו הקים משרד היזמות והטכנולוגיה בת”א. מטרת המשרד היא לקדם סחר בילטרלי ובעיקר קידום יבוא מפולין והשקעות ישראליות בפולין. לחיבור למשרד הסחר הפולני אתם מוזמנים לפנות אלינו.

את ביקורה בארץ חתמה השרה בביקור בירושלים ובפגישה עם שר הכלכלה והתעשייה מר אלי כהן, ובביקורים באקסלרטור Mass Challenge ובקבוצת ההשקעות OurCrowd הירושלמית. משלחת החברות שהתלוותה לשרה ביקרה בשבוע הסייבר ובאקסלרטורים נוספים.

 

 

 

 

 

 

 

בנוסף, לפני שבועיים בדיוק, ביוזמת שגרירות ישראל בפולין ובשיתוף עם הנספחות המסחרית ועם Startup Nation Central, יצאה לדרכה “רכבת החדשנות” מוורשה לקרקוב- לכנס הכלכלי המוביל בפולין Impact CEE.

הרכבת, שהינה רכבת רגילה היוצאת בכל בוקר לקרקוב ובאותו יום הכילה בעיקר אורחים הנוסעים לכנס הכלכלי, מותגה כרכבת חדשנות ישראלית וכללה לאורך כל הנסיעה שארכה כשעתיים וחצי הרצאות ע”י חברות, סטארטאפים ומומחים ישראלים בתחום החדשנות. ההרצאות שודרו במסכים שבקרונות וניתנה אף האפשרות לקיים פגישות B2B עם החברות הישראליות בקרון ייעודי. בנוסף, אורגן קרון VIP שסודר כחדר ישיבות, עבור אורחים רמי דרג ונציגי ממשל. סגן שר הטכנולוגיה והיזמות הפולני פתח את האירוע, יחד עם שגרירת ישראל בפולין.

משלחת החברות הישראליות שהגיעה לקרקוב, רובן בתחום האנרגיה וסביבה, התארחה בכנס Impact CEE וקיבלה הזדמנות להצגת הטכנולוגיות במסגרת הכנס ובמת הסטארטאפים, כמו גם במסגרת Power breakfast  שאורגנה ע”י הנספחות המסחרית בפולין. כמו כן, נקבעו פגישות 1 על 1 לחברות.

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל