משלחת חברות ישראליות מתחום הריטייל נפגשה עם ענקיות אופנה באירופה

בשבוע שעבר, לראשונה, הגיעה משלחת חברות ישראליות מתחום הריטייל למפגש עם ענקיות אופנה באירופה במטרה להשתלב במסחר הקמעונאי.

בשבוע שעבר הגיעה במסגרת רודשואו בגרמניה ואיטליה, משלחת ובה מבחר חברות ישראליות העוסקות במגוון רחב של פתרונות לשיפור המסחר האלקטרוני – מפתרונות לוגיסטיקה דרך סריקה תלת מימדית ופרסונליזציה של הלקוחות תוך שימוש בביג דאטה ובינה מלאכותית.

ביומה הראשון המשלחת התארחה אצל ענקית המסחר הקמעונאי הגרמנית EDEKA  Otto Tchibo בהמבורג לסדרת מצגות ודיונים ונפגשה עם מטות החברות הענקיות Otto ו Tchibo ו- EDEKA. חברת הענק הגרמנית, כמו חברות רבות כמותה בעולם, מגדילה לאחרונה את המאמצים לשפר את היצע המסחר האלקטרוני שלה.

המסחר המקוון נוגס נתחים גדולים מתחומי המסחר הקמעונאי, דבר המניע את תאגידי המסחר למצוא כלים מתאימים שיכניסו גם אותם לתחום המתחרה על כיסם של הצרכנים.

היצירתיות והפתרונות הנרחבים שמציעות חברות סטארט-אפ ישראליות יצרו עניין רב של אנשי המפתח הרלוונטיים במטה EDEKA  בהמבורג וברחבי גרמניה ואיטליה בכלל. בעיקר בחברות המתמחות ביישומי מציאות רבודה לעסקים או חברת Dynamic wield העוסקת בפרסולניזציה של אתרים- עם היכולת להתאים את המוצרים בדיוק למה שהלקוח מחפש.

 

EDEKA היא רשת הסופרמרקטים הגדולה ביותר בגרמניה. בתחומיה פועלים  3,800 קמעונאים עצמאיים שהם חלון הראווה של החברה. הקבוצה מונה 11,400 החנויות, ויותר מ -369,300 עובדים. בשנת 2017 הניבה מחזור של 51.9 מיליארד אירו.

ביום השלישי של המשלחת הגיעו החברות הישראליות לבירת האופנה מילנו לפגוש חברות איטלקיות בתחום האופנה והקמעונאות בפעילות שיזמה הנספחות המסחרית במילנו יחד עם אינטגרטור איטלקי בתחום השיווק הדיגיטלי – דיג׳יטאץ׳ – digitouch  (כדי לראות עוד מהאירוע היכנסו לסרטון בתחתית הכתבה).

החברות הישראליות נפגשו עם יצרני אופנה מובילים על מנת לסייע גם להם למצוא את הכלים שבאמצעותם יפלסו את דרכם אל עולם המסחר המקוון, אשר גם שם, כמו בישראל מאבדות חברות האופנה בכל יום שעובר עוד ועוד לקוחות לטובת אתרי הקניות המקוונים.

חברות ריטייל ישראליות במילאנו
רולף לאנג, ראש תחום תקשורת תאגידית בחברת EDEKA:

“ישראל ידועה בחדשנות וביצירתיות שלה, וזה מה שאנחנו מחפשים כאשר מעריכים את הטכנולוגיות הנכונות במסע הטרנספורמציה הדיגיטלית שלנו. אנו שמחים לפגוש את הסטארט-אפים הישראלים וללמוד כיצד נוכל לעבוד יחד כדי להמשיך ולהוביל את השוק בקמעונאות הגרמנית “.

דורון אברהמי, הציר לענייני מסחר בגרמניה:

“יש יותר מ -250 חברות סטארט-אפ ישראליות המתמחות בתחום הקמעונאי, שמציעות פתרונות טכנולוגיים עמוקים מלוגיסטיקה ועד לסחר אלקטרוני. חברות מסחר אלקטרוני כמו אמזון, Alibaba, eBay, ו סירס הקמיו מרכזי מו”פ בישראל. שחקנים מרכזיים אחרים בתחום הקמעונאים הבינלאומיים מגיעים לישראל לסקור טכנולוגיות חדשות שיסייעו לשמור על החברות שלהם בחזית הטרנספורמציה הדיגיטלית. השוק הגרמני מוביל באירופה בתחום הקמעונאות עם שחקנים גדולים וענקים כמו Edeka Otto ו Tchibo קיימת  סינרגיה מצוינת בין התעשייה הגרמנית  לבין תעשיית ההיי-טק הישראלית אשר מציעה חדשנות דיגיטלית”.

נטלי גוטמן חן, הנספחת המסחרית במילנו:

״שוק הרכש המקוון האיטלקי צמח בכל שנה בחמש השנים האחרונות במספר דו ספרתי ובממוצע של 15% בשנה.״ והוסיפה כי  ״היום מדובר על שוק של 27 מיליארד אירו וההשקעות בחדשנות בתחום עולות בהתאם. 95% מחברות הריטייל האיטלקיות בעלות נוכחות אוןליין כמו גם אוף ליין. לכן הפוטנציאל בשוק של חברות ישראליות הוא ברור. יחד עם זאת מכיוון שמדובר בשוק מבוזר מאוד עם חברות רבות קטנות ובינוניות ומעט ענקי ריטייל בדומה לשווקים אחרים, ראינו חשיבות בחיבור לשחקן איטלקי המייעץ ויותר את האינטגרציה לטכנולוגיות עם החברות האיטלקיות וכך נוצרה השותפות עם דיג׳יטאץ׳, אחד השחקנים המעניינים בשוק הזה באיטליה.״

 

הפוסט נכתב על ידי: דורון אברהמי ונטלי גוטמן חן

צור קשר עם:

מטה מינהל סחר חוץ

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל