קול קורא במחקר ופיתוח ישראלי רומני

בשלהי אביב 2018 התקיים מפגש פסגה רומני ישראלי לקידום שיתופי פעולה במחקר ופיתוח מסחרי/תעשייתי. מטרתו העיקרית של הקול הקורא הנה השקת פרויקטים משותפים לשתי המדינות, במימון משותף  ובתמיכה מקצועית של משרד המחקר והחדשנות הרומני (MCI) ורשות החדשנות בישראל ומנהלת הישראלית למו”פ אירופי ISERD.

מנהל מערכות מידע של רומניה, הנספח המסחרי וסגן שר המחקר וחדשנות בפתיחת האירוע

 

קול קורא זה הוא הקול הקורא הראשון המתפרסם במסגרת הסכם המו”פ בין המדינות שנחתם בירושלים ביוני 2014. זהו הקול הקורא החמישי המשותף בסה”כ לשתי המדינות כאשר הקולות הקוראים הקודמים, התפרסמו במסגרת תכנית EUREKA של תכנית המו”פ של האיחוד האירופי FP7.

השנה מתמקד הקול הקורא בקידום ופיתוח התחומים:

סביבה בדגש על ביולוגיה ימית, מדעי הרפואה, אנרגיה בדגש אנרגיות חלופיות וטכנולוגיות לייזר, ביטחון וחלל וטכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT).

חשוב לציין שלמרות המיקוד שנתבקש על ידי הצד הרומני – אין הגבלה על הגשה גם לתחומי מו”פ נוספים. תאריך היעד לסגירת הקול הקורא הוא 29/6/2018. במסגרת התהליך, על חברות ישראליות שמעוניינות להשתתף לזהות חברות רומניות שאיתן הן מעוניינות לשתף פעולה ולהגיש בקשה למימון במסגרת ההסכם.

 

נציגי חברות רומניות רבות נכחו באירוע – מעסקים קטנים ובינוניים ועד לחברות גדולות

 

על מנת לקדם הגשות משותפות קיימה הנספחות המסחרית ברומניה אירוע חשיפה להסכם. שמחנו לארח את מר עוזי בר שדה, מנהל התכניות הבילטרליות במנהלת הישראלית למו”פ אירופי (ISERD)  ולצדו נציגי ממשל בכירים רומנים.

את משרד המחקר והחדשנות הרומני יצג סגן השר Mr. Ciprian Preda, ממשרד החוץ הגיעה סגנית שר החוץ  Mrs. Monica Gheorghita. באירוע כבד אותנו בדבריו גם מנהל מערכות המידע של הממשלה הרומנית (בדרגה של שר) Mr. Cristian Cucu.

באירוע נכחו כ50 בכירים מחברות וארגונים שונים ברומניה אשר מתעניינים בשת”פ עם חברות ישראליות.

מלבד הדברים המעניינים שנשאו הבכירים והנספח המסחרי, מתן ספרן, ניתן גם זמן רב לשאלות מהקהל. חלק זה היה הארוך והמעניין ביותר והשאלות שהועלו בו הראו את רמת העניין, הרצינות והרצון של הרומנים בהידוק השת”פ עם ישראל דרך הזדמנות מימון ייחודית זו.

 

הנספחות המסחרית (בשיתוף עם רשות החדשנות) תשמח לסייע לחברות ישראליות אשר מעוניינות לאתר שותפים פוטנציאלים לעשות זאת ולהגיש בקשה למימון.

  1. להלן קישור למידע נוסף ברשות החדשנות:
    http://www.iserd.org.il/?CategoryID=325&ArticleID=592&SearchParam=romania
  2. מידע במשרד המחקר והחדשנות הרומני (עבור שותפים רומנים פוטנציאליים):
    http://www.research.gov.ro/ro/articol/4789/minister-comunicare-joi-26-aprilie-2018-a-avut-loc-evenimentul-de-promovare-a-cooperarii-bilaterale-in-cercetare-i-inovare-dintre-romania-i-israel

לשירותכם,
צוות הנספחות

bucharest@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל