משלחת טכנולוגיה רפואית לרומניה – !To be or not to be? B2B

נתחיל בהתנצלות על הכותרת הלועזית, אך במקרה הזה, לא ניתן היה אחרת….

השבוע התקיים בבוקרשט שברומניה, אירוע ה B2B בנושא טכנולוגיה רפואית ועזרים רפואיים בהובלת הנספחות המסחרית בשיתוף עם מחלקת מדעי החיים של מכון היצוא.

ביום סגרירי למדי התכנסו באולם רומני אחד, נציגי 12 חברות ישראליות מתחום הרפואה ושתו המון קפה. בין ספל קפה אחד למשנהו התקיימו 120 פגישות עם ראשי העולם הרפואי ברומניה. הארוע עורר גלים בקרב הקהילה המקומית אשר מצידה כיבדה אותנו בנוכחות מרשימה.

!To be or not to be? B2B

 

B2B

נציגי החברות הישראליות נפגשו לשיח אישי, פנים מול פנים עם סגן שר הבריאות הרומני, מנהלת הבריאות של עיריית בוקרשט, מנהלי בתי חולים ציבוריים, פרטיים וצבאיים, מרפאות וכמובן סוכנים ומפיצים רבים. סה”כ נכחו באירוע מעל ל100 נציגים רומנים מתחום זה מכ30 ישויות רומניות שונות. רק 4 גורמים רומנים שאישרו את הגעתם לא הגיעו לבסוף. מבחינת המחלקה המסחרית מדובר בהצלחה גדולה, שכן הנוכחות הגבוהה היא סימן מבוהק לעניין הרומני בטכנולוגיות הישראליות.

האירוע סוקר ע”י אנשי תקשורת מקומיים והתפרסמו שתי כתבות במגזינים רפואיים מובילים. לאירוע קדם גם שידור רדיו של תכנית באורך של כשעה על המשלחת הישראלית.

החברות הישראליות שלקחו חלק בארוע

Salute, Logi-tag, Orcam, EladHealth, IVTmedical, Neurotech, NanoVibronix ,Medispec, Mennen, Polycart Medical, LEM-Lab, Shekel, העבירו מצגת אחר מצגת, חזרו והסבירו על החידושים שבאמתחתן ואפשרויות הפעולה שהן מציעות, בעוד החברים הרומנים ממשיכים להיכנס לאולם ולהתעניין בשיתופי פעולה וחידושים מחקריים ישראלים.

נציג Orcam מדגים שימוש בעזר טכנולוגי לסיוע לעיוורים

 

מתן ספרן, הנספח המסחרי-כלכלי, ברגע של נחת.

 

בערבו של אותו היום, קיימנו אירוע נטוורקינג מהנה בשיתוף לשכת המסחר המקומית. באירוע השתתפו 100 מקומיים וישראלים אשר נהנו מאוכל רומני מסורתי, צויקה/פלינקה, יין טוב ודו-שיח פורה על רפואה וטכנולוגיה.

למחרת המשלחת ביקרה בשלושה בי”ח גדולים. הבי”ח האוניברסיטאי של בוקרשט (הבי”ח הגדול ברומניה), הבי”ח הצבאי וכן הבי”ח הפרטי של רשת Monza האיטלקית שנחשב לאחד מבי”ח המובילים ברומניה.
בכל אחד מהביקורים הציגו חברי המשלחת את הטכנולוגיות שלהם בפני כ30 אנשי הצוות הרפואי, וכן ביצעו סיורים במחלקות השונות על מנת להבין את הצרכים וההזדמנויות הקיימות לשיתוף פעולה.

המשלחת ביקרה בשלושה בי”ח גדולים, בתמונה, דיון משתף עם רופאי ביה”ח הצבאי

 

יחסיהן הכלכליים של רומניה וישראל נשענים על טכנולוגיה ופיתוחים בתחומים שונים. אחד התחומים אשר תמיד סוחף ברמת העניין וגם מהווה גשר ליחסים טובים הוא הרפואה. ניכר כי החידושים הישראליים לא רק מרתקים את הרומנים אלא גם נדרשים מאד ברומניה בכל מערכת הרפואה אשר “צמאה” מאד להשקעות, טכנולוגיות ושיטות מתקדמות בתחום זה. רק בבוקרשט לומדים כיום רפואה כ 400 סטודנטים ישראליים. לא נותר אלא להבין כי מכל הכיוונים השטח קורא לשלב בין שני העולמות. טכנולוגיה ורפואה על הציר הישראלי-רומני.

המחלקה המסחרית תשמח להעמיד את שירותיה לכמה שיותר חברות ישראליות בתחום מלא פוטנציאל (וחיים) זה!
bucharest@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל