זריקת מרץ למגזר הבריאות הדיגיטלית בגרמניה – צמצום ההגבלות על מתן טיפול רפואי מרחוק

כאשר תיערך האספה הכללית השנתית הבאה של האיגוד הרפואי הגרמני, ככל הנראה שההגבלות הקיימות כעת על הענקת טיפול מרחוק על ידי רופאים גרמנים כבר יהיו מצומצמות הרבה יותר.

עד כה, רופאים בגרמניה הורשו רק להציע טיפול מעקב באמצעי טלרפואה (TeleMedicine) כמו ייעוץ דרך וידאו רק אם המטופל כבר ביקר במרפאה שלהם לפני כן. כעת נראה שבעתיד הקרוב יוכלו רופאים להעניק טיפול למטופליהם במקרים פשוטים של חולי גם בדרכי טלמדיה שונים מבלי שפגשו אותם קודם לכן.

המגמה החדשה שבלב השיח העכשווי בעולם הרפואה הדיגיטלית בגרמניה מגיעה לאור העובדה שבדיקה קפדנית של ההגבלות הנוכחיות על טיפול מרחוק היא יעד מפורש של הממשלה הגרמנית החדשה כפי שזה מצוין בהסכם הקואליציוני של הממשלה.

התכלית של ההוראה שחוסמת את הטיפול המרוחק הקיימת בחוק כיום היא למנוע מצב שטיפול רפואי מוענק רק במצעות תיאור של הבעיה אלא שיבוסס על רושם שיקבל המטפל ממפגש אישי עם הפציינט שלו. עם זאת, אלפי גרמנים כבר עוקפים את ההוראה הזו ומתקשרים ישירות עם רופאיהם מחוץ למדינה, אך על חשבונם הפרטי.

כעת, במטרה לשפר ולייעל את איכות הטיפול הרפואי, שיינתן מהר יותר וכן מתוך רצון להבטיח טיפול רפואי לתושבי אזורים מרוחקים, לא רחוק היום שבו יוסרו חלק מההגבלות ויתאפשר מתן טיפול מרוחק במקרים מוצדקים יוצאי דופן מבלי שנערכה פגישה קודמת עם הרופא.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל