שבוע העיצוב במילאנו – השבוע האהוב עלי בשנה

שבוע העיצוב במילאנו נחשב לאחד האירועים המובילים בעולם הריהוט ועיצוב הפנים ובאופן אישי השבוע האהוב עלי בשנה.

זוהי הזדמנות ליהנות לא רק מתצוגת תכלית של עולם העיצוב העולמי, אלא האפשרות לראות את יופייה של העיר שאינו נגיש בשאר הימים.

כל אותם בתים מפוארים המסתתרים מאחורי דלתות רגילות למראה , נפתחים בשבוע הזה ומשמשים חללי תצוגה המשלבים ישן וחדש באופן עוצר נשימה.

שבוע העיצוב במילנו שבוע העיצוב במילנו

כמה מספרים על השבוע הכי חשוב בכלכלת העיר:

  • בתערוכה הרשמית Salone di Mobile ביקרו 434 אלף מבקרים מ 188 מדינות. עליה של 26% מהשנה שעברה. המציגים עצמם הגיעו מ33 מדינות.

  • באירועים ברחבי העיר מה שקרוי “מחוץ לתערוכה” Fuori Salone ביקרו מעל 500 אלף מבקרים ביותר מ1300 אירועים שונים ברחבי העיר. האזורים הוותיקים – טורטונה, בררה ו5vie המשיכו להחזיק במסורת כמות מבקרים מכובדת, לצד האזורים החדשים של Ventura באזור התחנה המרכזית שמשכו עניין רב.

  • מרוויחים נוספים הם עסקי האירוח בעיר – הערכה אחת ציינה כי בתי המלון המילנזים רשמו הכנסות של כ 38 מיליון אירו על שבוע העיצוב בלבד.

ענף הייצור האיטלקי, מה שמכונה כאן Made in Italy תורם 5% מתמ”ג המדינה, לכן לא מפתיעה החשיבות הגדולה הניתנת כאן לאירוע ולמגמת הגידול הנמשכת בחשיבותו באיטליה ובעיקר בעולם.

אות נוסף לחשיבות האירוע באיטליה ניתן לראות בביקורם של כל ראשי המפלגות הגדולות בתערוכה

וזאת למרות עיסוקם בימים אלה במשא ומתן קואליציוני ברומא הבירה לכינון הממשלה החדשה לאחר הבחירות שהתקיימו במרץ האחרון.

שבוע העיצוב במילנו שבוע העיצוב במילנו

ומה לגבי הזווית הישראלית?

החברה היצרנית הבולטת בנוכחותה כבר כמה שנים היא אבן קיסר, אשר כל שנה מפיקה מיצג מפתיע בקונספט כמו גם במיקום ומצליחה לייצר עניין הציגה השנה מיצג מרשים של שילוב מצבי הצבירה השונים של מים בשילוב עם אבני קיסר בחלל המיועד לשיפוץ והפיכה למלון יוקרה בשנים הקרובות, מעצבים ישראלים נוספים הציגו בשיתופי פעולה שונים במספר מיקומים שונים מחוץ לתערוכה.

 

 

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל