מפיץ טוב בספרד עולה כסף, חכם. ומשרד הכלכלה יכול לסייע. GTI כמשל .

שלום יצואנים יקרים,

רבים מכם פונים אלינו בבקשה לסייע במציאת מפיץ כדי להיכנס לספרד ובצדק. מפיץ הוא הרבה פעמים דריסת הרגל הראשונה של חברה בשוק היעד. הוא מכיר את לקוחות הקצה בשוק המקומי, והם אותו. הוא מספק להם תגובה מהירה ואמינה. רבים מהפונים חושבים שעבודה עם מפיץ לא עולה כסף, ושלא חייבים לחתום איתו על בלעדיות. מפיץ כזה הוא חלומו הרטוב של כל חברה. אז זהו שלא.

מפיצים רציניים לא רצים לקדם חברות חדשות ופחות מוכרות, על חשבונם, והם פוחדים שכל מאמצי השיווק שישקיעו ילכו בתוהו, כי החברה בכל רגע נתון יכולה להתקשר עם מפיץ אחר שייהנה מהאפקט השיווקי שיצר המפיץ הראשון. לכן לא פעם אנו נתקלים בחברות המתלוננות על מפיצים “פסיביים” שלא עושים דבר למעט לכלול את פתרונה של החברה הישראלית בקטלוג ולמכור אותם רק אם לקוח ביקש ספציפית את הפתרון של החברה הישראלית. לחברה הישראלית יש לכאורה מפיץ, ללא עלות, אבל אין לה מכירות. איך נמנעים ממצבים כאלו?

לקראת תערוכת MWC 2018, נפגשנו עם חברת GTI. החברה הינה אחד מהמפיצים המובילים בתחום ה-IT בספרד. להלן כרטיס הביקור שלה:

  • אחראית לכ-50% מהמכירות של מיקרוסופט בספרד
  • אחראית לכ-50% ממכירות התוכנה של IBM בספר
  • נבחרה כריסלר המצטיין של קספרסקי בספרד לאורך מספר שנים
  • ועוד

איך היא עושה את זה?

החברה תופרת לכל ונדור תכנית שיווק במחיר קבוע מראש, לפי מפתח של מספר לידים מינימלי ליורו. הדבר מבטיח את רצינות שני הצדדים. התכנית מורכבת  מהשתתפות בתערוכות, בהרצאות מקצועיות, הצגה במרכז הדגמה וכו’. עלות תכנית כזו נעה בין כ-15,000 יורו ועד כ- 50,000 יורו בשנה. לא זול, אבל גם לא סכום בלתי סביר.

במשרד הכלכלה והתעשייה מבינים שהוצאה כזו עבור יצואנים קטנים ובינוניים היא לא תמיד פשוטה ושהסיכון הכלכלי בהשקעה בחדירה לשוק חדש הוא משמעותי ולכן פיתחו את תכניות של”ב ו”כסף חכם” בהתאמה. במסגרת התכניות חברות מציגות תכנית שיווק לשוק נבחר אחד. במידה והתכנית הגיונית, רצינית ובעלת סיכוי לדעת הבודקים המקצועיים וחברי הועדה, החברה מקבלת סיוע של עד 50% מעלות תכנית השיווק. במידה והנסיון לא מצליח ולחברה בסופו של התהליך אין מכירות, היא אינה מחויבת להחזיר את הכספים.

במידה ואתם רציניים לגבי כניסה לספרד, מוכנים להשקיע ורוצים סיוע, פנו לתכניות הסיוע.

ואם אתם רוצים ליצור קשר עם GTI או אם מפיץ אחר בספרד, פנו אלינו: www.economy.gov.il/erm וביחרו “ספרד”.

בהצלחה!

צור קשר עם:

ליאת שחם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל