כנס i-Mobility במינכן: דיאלוג מרתק בין החדשנות הישראלית ותעשיית הרכב הגרמנית על עתיד התחבורה החכמה.

 

ב -16 באפריל  2018 התקיים במלון “הילטון-פארק” במינכן כנס  לעידוד השקעות i-Mobility 

(innovation, industry, investment), שנערך והופק על ידי “Invest in Israel” והנציגות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה במינכן, בשיתוף עם הנציגות המסחרית בברלין, ובמתן חסות של KPMG ו- GISEP.

הכנס המוצלח ועתיר התכנים הפגיש בין 13 חברות סטארט אפ ישראליות בתחום התחבורה והאנרגיה, לבין כמאתיים משקיעים ומנהלים גרמנים אשר ייצגו את יצרני הרכב והספקים הגדולים בגרמניה, כגון BMW, Bosch, E.ON דיימלר ועוד. במהלך הכנס הציגו הסטארט-אפים הישראליים את פתרונות המוצרים החדשניים שלהם. בין החברות המציגות ניתן למנות את Autotalk, Deeyook, Neteera, Silentium, VayaVision, Valens, Chakratec, דור גרופ, EVR מוטורס, MEA מערכות בדיקה, רדלר טכנולוגיות, StoreDot, Terragenic.

את הכנס פתחו יפעת ענבר-ראש הנציגות המסחרית בקונסוליה במינכן, וסנדרה סימוביץ’, הקונסולית הכללית במינכן. אחריהן נשאו דברים  זיווה אגר- מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה, ויונתן לוי- מנהל תחום השקעות רכב ותחבורה ברשות, דורון אברהמי ראש הנציגות המסחרית בברלין, ובסיום סיפר היזם דב מורן, ממציא ה- USB, על דרכו להצלחה.

כמו כן נערכו שני פאנלים מרובי משתתפים בנושא תחבורה ואנרגיה,  עם נציגי יצרני הרכב הגרמניים הגדולים וספקים, שתיארו את האתגרים העומדים בפני התעשייה כיום. הנושאים כללו את הקשיים סביב טיפול (קישוריות, אוטונומית נהיגה, חוסן, יעילות), כמו גם חששות לגבי אחסון אנרגיה וטעינה.

הנושא המרכזי שעלה מדיוני הפאנלים היה הצורך והרצון בשינוי חדשני, תוך חיפוש אחר פתרונות להטמעתו. בדיונים של אחד על אחד שנערכו לאחר שלב המצגות והפאנלים, דנו נציגי החברות הגרמניות והישראליות באפשרויות של שותפות אסטרטגית או השקעות מבטיחות.

אלכסנדר נדיגר, מנהל שיתוף פעולה וחדשנות ניהול בקונצרן דיימלר, אמר: “עשינו כמה השקעות באקו סיסטם הישראלי, ועד כה, זה הלך היטב. אנחנו מנסים לא לבזבז יותר מדי זמן, כי הזמן הוא לעתים קרובות המהות. גישתנו היא-בואו נעשה את זה!”.

לאחר שלב המצגות, הפאנלים והפגישות, נערכה מסיבת קוקטייל חגיגית, בה הוגשו יינות ישראלים מתוצרת יקבי רקנאטי אשר הסבירו לאורחים הגרמניים אודות סוגי היין הנפלאים אשר מיוצרים בארץ.

הכנס נחתם בתחושה הדדית של שני הצדדים- הן של החברות ישראליות המציגות והן של המוזמנים הגרמניים, כי תחום התחבורה והאנרגיה העומד בפני זינוק אל העתיד, הוא כר פורה לשיתופי פעולה מוצלחים של התעשייה הגרמנית הגדולה והעוצמתית עם החדשנות הישראלית פורצת הדרך.

הנציגות הכלכלית במינכן תומכת בפעילות חברות ישראליות בגרמניה. חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר ושיתופי פעולה טכנולוגיים בגרמניה, מוזמנות לפנות לנציגות במינכן אשר מסייעת איתור ופתיחת ערוצי שיווק בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל

munich@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל