לגליזציה של קנאביס רפואי בגרמניה מעוררת את התעשייה

שוק הקנאביס הרפואי בגרמניה גדל בקצב מהיר מאז הלגליזציה שלו בשנת 2017 ולפי פרסומים רבים, גרמניה בדרך להפוך לאחד משווקי הקנאביס הרפואי הגדולים בעולם עם עלייה במספר המטופלים המבוטחים, הזינוק בייבוא וההיערכות במדינה לקראת גידול של תוצרת מקומית.

לאחרונה, הרחיבה גרמניה את תכנית הקנאביס הרפואי שלה ובעוד שבשנת 2016 היו בסביבות 1,000 מטופלים בגרמניה, הרגולציה החדשה שעברה הביאה לקפיצה אדירה בנתון זה עם מספר מוערך של 175,000 מטופלים בקנאביס רפואי כיום. כדי להתמודד עם העלייה הדרמטית בביקוש, גרמניה תייבא קנאביס רפואי ממדינות אחרות עד אשר תוכל לפתח יכולת גידול עצמאית, בתחילת 2019.

אמנם בשלב זה הלגליזציה בגרמניה התמקדה בהיתר לשימוש בקנאביס למטרת רפואיות, אך רבים מעריכים כי בעתיד הנראה לעין תנוע המדינה גם לכיוון לגליזציה של השימוש בקנאביס למטרות פנאי.

נכון להיום, ההזדמנויות העסקיות בשוק הגרמני זמינות עבור מספר שחקנים בינלאומיים נבחרים (כגון מגדלי קנאביס קנדיים הנותנים מענה לצמיחה העכשווית בביקוש) כאשר ההזדמנויות בתחום עבור קמעונאיים או עסקים נלווים עשויות להיות מוגבלות יותר בגרמניה וזאת מאחר והמכירות של קנאביס מנוהלות באופן בלעדי באמצעות בתי מרקחת.

עם זאת, במבט קדימה צפויות להיווצר הזדמנויות עסקיות נוספות ככל שהתעשייה המקומית תתפתח ויתברר לכל כי מגזר השירותים הנלווים יוכל לשרת רבות מגדלים ועסקי קנאביס רפואיים אחרים.

היתרון הגדול שטמון בשוק הקנאביס הרפואי בגרמניה נמצא בהיות המוצרים תחת הישג ידם של 70 מיליון תושבים המבוטחים תחת מערכת ביטוח הבריאות הסטטוטורית במדינה, כלומר שהמטופלים חופשיים לרכוש תכניות רפואיות שמתאימות לצורכיהם כאשר חלק מתכניות אלו כוללות כיסוי עבור קנאביס רפואי.

לפי נתונים שפרסמו שלוש חברות הביטוח הגדולות בגרמניה, הדרישה לכך בנסיקה כשמספר המטופלים המבקשים החזר כספי עבור טיפול בקנאביס עלה מ- 500 בתחילת שנת 2017 ליותר מ- 13,000 עד לסוף השנה – נתונים המהווים רק את קצה הקרחון של העלייה בביקוש, לפי מומחים גרמניים בתחום.

בימים אלו, חברות בינלאומיות משקיעות מאות מיליוני דולרים בניסיון להשתלב בתעשייה שלפי כל התחזיות, אמורה להמשיך ולגדול בשנים הקרובות.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל