ישראל בMobile World Congress 2018 (או MWC) – הזוית הספרדית

לטובת הבודדים שעוד לא מכירים, MWC הוא אחד מאירועי התעשייה הגלובליים המכוננים. זהו אירוע שהתחיל כתערוכה צנועה בתחום הטלפוניה הסלולרית והופך עם השנים לאירוע של כל מה שמקושר. יש בו מכוניות מקושרות ומקררים מקושרים, ובתים חכמים וערים חכמות, ואהה כן, גם טלפונים חכמים. אבל להבדיל מתערוכות כמו CES הלאס וגאסאית, הדגש איננו גאג’טים לצרכן, אלא על התעשיה של כל מה שמקושר. לכן זוהי שעתה היפה של התעשיה הישראלית, שמצטיינת פחות במכירות לצרכנים סופיים (B2C), ויותר לחברות (B2B).

השנה הציגו בפביליון הישראלי שאורגן ע”י מכון היצוא לא פחות מ-65 חברות ישראליות והיו עוד רבות מחוץ לביתן. עברית היא אחת השפות הנשמעות ביותר ב-MWC, והשנה לא היתה יוצאת דופן מבחינה זו. מבחינת המאמץ הבינלאומי של ממשלת ישראל, הגיעו לאירוע קציני סחר ממעל ל- 20 מדינות על מנת לסייע בקידום פגישות של גורמים ממדינתם עם החברות הישראליות.

אחד מאיזורי הפביליון הישראלי - בזמן אירוע הפתיחה
אחד מאיזורי הפביליון הישראלי – בזמן אירוע הפתיחה

כמו-כן, בצד התערוכה מתקיים מזה כ-4 שנים אירוע צנוע יותר, אך פופלרי בזכות עצמו בשם Four Years From Now, או בקיצור 4YFN.

האירוע הינו זירת הסטארטאפים של MWC ויוזמה ישראלית בחלקו. יו”ר האירוע הינו יוסי ורדי, כך שבכל הקשור לשליטה ישראלית, במקרה זה אין עוררין. גם החברות הגדולות הגלובליות דוגמת אינטל ומיקרוסופט שולחות לשם את נציגיהם הישראליים.

ועכשיו – ספרד. MWC הינו אירוע בינלאומי, אבל בכל זאת מושפע מהמיקום שלו בברצלונה. ישנם מבקרים לא מעטים מהמדינה והאתגר שלנו הינו להביא את המבקרים הנכונים לביתן הישראלי.

אתגר נוסף וחשוב גם הוא השנה היה ניהול ביקורם של מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי ושל המדען הראשי, עמי אפלבאום, שגם הם לא הסתפקו בביקור בתערוכה וקיום פגישות כלליות, וחיפשו את הזוית הספרדית. שני האח”מים נפגשו עם נשיא חברת סיאט, סמנכ”ל טלפוניקה, ראש חברת הונצ’ורס של בנק סבאדל, סגן נשיא “מועדון הכדורגל ברצלונה” וראש יחידת החדשנות של המועדון. עמי אפלבאום אף היה הדובר הראשי בסשן הפתיחה של 4YFN. קיימנו ביקור בסיאט, לאור האינטרס המתגבר שלהם בישראל ופתיחתם פלטפורמת סקאוטינג במדינה בנובמבר האחרון, וקבענו עם בארסה פעילויות עתידיות משותפות בתחום טכנולוגיות הספורט.

עוד ביקרו את החברות הישראליות מספרד: סגן נשיא בכיר של סיסקו האחראי על אמל”ט, ראש יחידת הונצ’ורס של חברת אמדאוס, סגן נשיא לתחום הסייבר של בנק לה קאישה ועוד ועוד.

סה”כ התקיימו מעל ל-250 פגישות לחברות הישראליות עם גורמים ספרדיים. ברצוני להודות לצוות המצוין שלי יאקו ונטורה, ונסה ונטרסקה וננסי למבורוסו על העבודה הרבה והקשה. קדימה ל-Follow Up!

מעוניינים בסיוע הנספחות בפתיחת דלתות בספרד? כנסו ל-www.economy.gov.il/erm ושילחו לנו פניה. קציני הסחר שלנו ייצרו אתכם קשר בהקדם ויתחילו לעזור.

 

מתוך תערוכת MWC
ב-4YFN. עם יוסי ורדי, אדיב ברוך- נשיא מכון היצוא, אוהד כהן- ראש מינהל סחר חוץ, אמיר פיינטוך- בכיר באינטל העולמית, שי רינסקי, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשייה

צור קשר עם:

ליאת שחם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל