על האקרים ומגמות תקיפה בסייבר באיטליה

שנת 2017 לא סימנה שינויים דרמטיים בכמות מתקפות הסייבר הכללית על יעדים איטלקיים. יחד עם זאת, מעניין לראות את המגמות המשתנות בקרב יעדי תקיפות הסייבר והמקורות, כפי שעולה מדו”ח שהציג המודיעין האיטלקי.

כמו בשנים הקודמות, עיקר איומי הסייבר ב2017 הגיעו מקבוצות של האקרים (מעל ל50% מהמקרים), לעומת האיומים המיוחסים לקבוצות ריגול באינטרנט (14% מהמקרים). שתי הקטגוריות רשמו ירידה (בהתאמה, שווה ל -2% ו -5%), לעומת עלייה במספר “שחקנים לא מזוהים” אשר היו 36% מכלל המקרים.

hacking

עם זאת, חל שינוי דרמטי ביעדי התקפות הסייבר. לראשונה, משנת 2015, צומצם הפער בין הפעולות שבוצעו נגד גורמים ציבוריים שממשיכים להוות רוב כיעדי ההתקפות עם 56%, לבין אלה הנוגעות לגורמים פרטיים, אשר הגיעו ל -44%, גידול של 17% מהשנה שעברה.

בניתוח נתוני התקפות הסייבר על גופים ציבוריים, ניתן לזהות מגמה של עלייה של 17% בהתקפות נגד רשויות מקומיות ואזוריות מתוך כלל ההתקפות על גופי ציבור באיטליה. יחד עם זאת, עדיין חלק הארי של ההתקפות היו על גופי ממשל לאומיים (70% מכלל ההתקפות על גופים ציבוריים), בהשוואה לרשויות המקומיות (30%).

מבין ההתקפות על המגזר הפרטי, המספרים מצביעים על עלייה ברורה להתקפות סייבר שרשמו כמעט כל המגזרים העיקריים, למעט בנקאות בהם ירדו מספר ההתקפות ב11%. ישנה עלייה משמעותית באירועים המשפיעים על תעשיית התרופות (10% לעומת 2016), מפעילי האנרגיה (+ 4%) והגנה אזרחית(+ 1%).

היבט נוסף שיש להדגיש הוא הישנות התקפות נגד מגזרי התקשורת (20%) והובלה (6%) כמו גם קורבנות חדשים שנוספו ביניהם רשתות הקמעונאות הגדולות.

ומה אנחנו מתכננים לשנה הקרובה?

הנספחות המסחרית במילנו תשתף פעולה בכמה פעילויות בתחום הסייבר. הראשון מבינהם הוא הכנס הרביעי להגנת סייבר לתשתיות קריטיות אשר יתקיים בג’נובה ב- 11-13 ביוני הקרובים.

מדובר בכנס המאורגן זו השנה הרביעית על ידי אוניברסיטת ג’נובה והינו כנס קטן ומקצועי העוסק באופן נקודתי בתחום החם הזה. זוהי השנה השנייה בה אנו משתפים פעולה עם מארגני הכנס ומביאים דוברים ישראלים בתחום. לפרטים נוספים ועלות השתתפות היכנסו לאתר הכנס

הכנס כולל יום אחד בו יהיה מיקוד בהגנת תשתיות אנרגיה ויום שני בו ידונו בתשתיות תחבורה.

לחברות ישראליות שתשתתפנה אנו בנספחות ננסה לארגן פגישות עם משתתפים רלוונטיים במהלך הכנס.

חברות המעוניינות להשתתף ולהציג במהלך הכנס מוזמנות לפנות אלינו ונחבר אתכם למארגנים: Milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל