משלחת רומנית לכנס סייברטק 2018

“כמה רומנים צריך כדי לפרוץ למחשב אחד?” יצאנו לתערוכת סייברטק 2018 כדי לגלות את התשובה.

לתערוכה, אשר התקיימה בסוף ינואר בתל אביב, הגיעו מספר משלחות בינלאומיות, ביניהן, ואחת הגדולות במיוחד, הייתה המשלחת הרומנית. המשלחת כללה 21 משתתפים בדרגות בכירות משרותי המודיעין הרומניים, נציגי חברות גז ואנרגיה, נציגי אחת מענקיות הטלקום הרומני, מנכ”ל IBM רומניה ונציגי חברות סייבר פרטיות.

במסגרת הביקור, תרו חברי המשלחת את הארץ מבאר שבע ועד חיפה בפגישות מקצועיות, עם חברות ישראליות מקבילות, בהן חמ”ל הסייבר של חברת החשמל ו CERT ישראל.

במהלך הכנס קיימו חברי המשלחת כ 50 פגישות עסקיות עם חברות פרטיות וממשלתיות ישראליות ועם בכירי מערך הסייבר הישראלי. המשתתפים הביעו עניין רב בנעשה בישראל וערכו רשימות נלהבות לאורך כל הביקור.

הדובדבן שבקצפת מבחינתם, היה פורום הנספחות המסחרית של ישראל ברומניה, בראשות הנספח הכלכלי, מתן ספרן. הפורום, שהתקיים ביומה הראשון של התערוכה, עורר עניין רב ומשך אליו עשרות אנשים אשר מילאו את האולם עד אפס מקום בכדי לחזות ולהשתתף בדיון הסוער והחד שעסק באינטנסיביות רבה  בהזדמנויות והאתגרים של שיתוף פעולה בין המדינות, בתחום הסייבר. לרבות קידום הייצוא, הידע והטכנולוגיות הישראליות לרומניה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בדיון השתתפו בכירי המשלחת הרומנית: המנמ”ר הלאומי, השירותים החשאיים והCERT הלאומי של רומניה –   CERT RO. לצידם, בכירי תחום הסייבר בישראל בעבר ובהווה.

במהלך הפאנל נבחנו מודלים שונים שדרכם רומניה יכולה ללמוד מהניסיון הישראלי בתחום קריטי זה. בכירי המשתתפים העידו על עניין גדול בקידום והשקעה בפיתוח שיתופי פעולה בין המדינות.

 

 

 

משלחת זו מהווה נקודת שיא של פעילות הנספחות בתחום הסייבר בשנתיים האחרונות, פעילות אשר כללה מספר רב של משלחות יוצאות ונכנסות, השתתפות באירועים מקומיים לרבות הבאת דוברי מפתח ישראלים לרומניה וסיוע לחברות ישראליות בתחום.

כמו כן, הנספחות בשיתוף עם ענפי הסייבר וביטחון המולדת של מכון היצוא הישראלי תקיים משלחת עסקית לרומניה ב27-28/03/2018. במסגרת המשלחת יתקיימו החברות הישראליות מפגשי B2B ומפגשים עם בכירי ממשל רומנים בתחום.

לפרטים נוספים על המשלחת וכן לסיוע בתחום קריטי זה ברומניה אתם מוזמנים לפנות אלינו:

bucharest@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

מתן ספרן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל