על הנתיב המהיר לעתיד: קונצרן דיימלר-מרצדס בנץ פותח מרכז מו”פ בישראל

ענקית הרכב הגרמנית, קבוצת דיימלר-מרצדס בנץ, חנכה בשבוע שעבר מרכז פיתוח ומחקר בישראל. לדברי יו”ר הקונצרן, מר דיטר זטשה שהגיע לישראל, מטרת המרכז לייצר שיתופי פעולה עסקיים עם תעשיית החדשנות והאקדמיה בישראל, לצד פיתוח טכנולוגיות באופן עצמאי עבור רכבי העתיד של מרצדס.

זטשה הציג פעילות חדשה שמקימה החברה תחת המיתוג “CASE” הכולל קישוריות (Connectivity), רכב אוטונומי (Autonomus), תחבורה שיתופית (Shared Mobility) ו-Emobilty המתייחס לפיתוחים של כלי רכב מבוססי חשמל.

בחודשים האחרונים השקיעה החברה בשני סטארט-אפים ישראליים- ויה (Via), המפתחת פתרונות תחבורה ציבורית דינמיים ונחשבת לאחת החברות הצומחות בישראל, ו-סטורדוט (StoreDot), המפתחת טכנולוגיית FlashBattery לטעינה מהירה בשוק הרכב החשמלי. שווין הכולל של העסקאות הוא למעלה מ-300 מיליון דולר.

בנוסף להשקעה זו נודע כי הקבוצה תשתף פעולה עם חברת “ויה” להקמת מיזם משותף אשר יפעיל שירותי הסעה ברחבי אירופה באמצעות הטכנולוגיה של ויה, ובנוסף יאפשר לגופי תחבורה ורשויות מקומיות אירופאיות להפוך את מערך התחבורה שלהם ליעיל יותר. שותפות נוספות של הקונצרן עם חברות סטארט-אפ ישראליות היא עם חברת ואלנס(Valens) שמפתחת שבבים.

תעשיית הרכב הגרמנית כולה מגלה בשנים האחרונות עניין הולך וגובר בזירת הטכנולגיה הישראלית, כחלק מהמגמה העולמית של שינויים מהפכניים בתחום התחבורה הנשענים על פריצות דרך טכנולוגיות.

 

בספטמבר 2016 נודע כי פולקסווגן נכנסה כשותפה (40%) בחברת סיימוטיב (CyMotive) חברת הסייבר של יובל דיסקין, לשעבר ראש השב”כ, צפריר כץ וד”ר תמיר בכור. Innogy, תאגיד האנרגיה העצום מגרמניה (לשעבר RWE), פרסם כי בכוונתו להשקיע ב- WayCare הישראלית, חברה המפתחת מערכת החוזה תאונות דרכים ומסייעת במניעתן באמצעות טכנולוגיית Machine Learning.

הנציגות המסחרית של משרד הכלכלה במינכן מקיימת קשרים ענפים עם תעשיית הרכב המקומית, ובשנה החולפת הביאה משלחות רבות של חברות רכב גרמניות (יצרניות וטיר 1) לארץ, ביניהן ב.מ.וו, אאודי, דיימלר-מרצדס, קונטי. כן הביאה הנציגות חברות טכנולוגיות ישראליות לביקורים מקצועיים במטות החברות הגרמניות, וקיימה אירועי pitching ופגישות בין חברות ישראליות וגרמניות, פעילות אשר תימשך גם השנה.

בתאריכים 6-7 לדצמבר תלווה נציגות מינכן משלחת ישראלית נוספת, המאורגנת יחד עם מכון הייצוא, הפעם למטה פולקסוואגן. כן נקיים אירוע future mobility camp בברלין, בשיתוף עם הנספחות המסחרית של ברלין ושותפים נוספים בו יציגו חברות ישראליות מהתחום, וייפגשו עם מגוון רחב של חברות גרמניות מתחום הרכב והעיר החכמה. האירוע אשר מתקיים ברציפות מאז שנת 2013, צמח להיות אירוע נטוורקינג מוביל ומצליח, בו יזמים, מנהלים ומשקיעים מתעדכנים בחידושי התחום הבלתי פוסקים, ויוצרים קשרים עסקיים חדשים.

נשמח לסייע לחברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר ושיתופי פעולה טכנולוגיים בגרמניה. אתם מוזמנים לפנות אלינו לתיבת המייל munich@israeltrade.gov.il,

או ישירות לגברת עליזה רובינשטיין, קצינת סחר בנציגות, במייל Alisa.Rubinstein@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל