תערוכת אנוגה 2017- העולם טועם מהטעם הישראלי

15בראשית אוקטובר התקיימה בעיר קלן תערוכת המזון הבינלאומית והדו- שנתית “אנוגה“. התערוכה בת ארבעת הימים היא תערוכת המזון החשובה והגדולה בעולם. קנייני הרשתות הגדולות, נציגי שירותי הסעדה, מסעדנים ושפים מכל העולם מתקבצים בה כדי להכיר את כל הפיתוחים האחרונים בשוק המזון העולמי.

 

הנספחות המסחרית במינכן בשיתוף עם מכון הייצוא הישראלי , נכחו בתערוכה עם ביתן לאומי במיקום מרכזי, בו הציגו כעשרים חברות ישראליות, עם מגוון מוצרי מזון בדגש על תחום המזון האתני ומזון הגורמה והבריאות. בין היתר הוצגו בביתן מוצרי מזון כגון תה, קפה, עוגיות, חמוצים, טחינה, חלבה, רטבים ייחודיים, חטיפים וכו’, על ידי יצרניות כגון אחווה, קפולסקי, תה עדנים, בית-אל מזון, קפה אל נחלה, עוגיות אנגל, רפאל’ס, שקדיה ועוד. ובעוד שהחברות הישראליות הציגו מוצרי מזון למכירה, מוצריה של חברת רפאל’ס שהציגה בביתן אף הגיעה לרשימת ה top innovations 2017 של התערוכה.

 

נציגויות מסחריות של מדינת ישראל מכל העולם פעלו לתאם פגישות עבור חברות ישראליות עם מפיצים וקניינים ממדינותיהן עם החברות הישראליות שהציגו בביתן. בעיקר בלטו הנספחויות מברזיל, בריטניה, טיוואן, סין, ארה”ב, קוריאה וכמובן גרמניה.

הנספחות במינכן, המרכזת את הסיוע לחברות ישראליות בתחום המזון ומשקאות בגרמניה, תיאמה פגישות רבות בין הנציגים הישראלים לנציגי רשתות שיווק, חנויות בוטיק, מסעדנים, יבואנים ומפיצים גרמניים, כגון קניינים מרשת אדקה– רשת שיווק יוקרתית בעלת אלפי סניפים בכל רחבי גרמניה, פולקורנר– רשת שיווק בעלת דגש אורגני-בריאותי, רוד-וידרה– יבואן ומפיץ מהמובילים בשוק האירופי, אייקוט– רשת סיטונאית המתמחה במוצרים ים תיכוניים, bio visio  – יבואני ומפיצי מזון אורגני, דנאל – יבואני ומפיצי מזון הפעילים מאוד בייבוא מוצרים ישראלים לגרמניה, ועוד.

 

תעשיית המזון הגרמני מתאפיינת בהקפדה יתרה על תקנים ואיכות המוצרים, מחירים תחרותיים, דגש רב על מזון בריאות ומזון אורגני, והיקפי מסחר עצומים. מוצרי המזון הנמכרים ברשתות השיווק הינן במחירים יחסית זולים וקשה לחברות ישראליות להתחרות בהיצע הרחב ובמחירים התחורתיים. עם זאת, הצרכן הגרמני מעריך מאד טריות, איכות ורכיבים בריאים, ומוכן לשלם מעט יותר על מוצרי פרימיום. במקביל הוא שמרן ועקבי ולא נוטה לחידושים בקלות.

בשנים האחרונות מתרחשת מגמה כלל עולמית אשר בהחלט ניכרת גם בשוק הגרמני, של עליית קרנו של המטבח הים-תיכוני כמטבח בריא, טרי, מזין ועשיר. כמו כן, הדרישה וההיצע למוצרי מזון אורגני עולה משמעותית.
חברות ישראליות המייצרות מוצרי מזון בריאותיים ו/או אורגניים או מוצרי פרמיום ייחודיים, הינן בעלי פוטנציאל לפעול בשוק הגרמני, אם כי חשוב להבין כי השוק הינו מאתגר ולא פשוט ודורש מחוייבות.

 

הנציגות הכלכלית במינכן תומכת בפעילות חברות ישראליות בגרמניה. חברות ישראליות מתחום המזון והמשקאות, כמו גם מתחומים אחרים, המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר ושיתופי פעולה בגרמניה, מוזמנות לפנות לנציגות במינכן אשר מסייעת איתור ופתיחת ערוצי שיווק בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל munich@israeltrade.gov.il

 

 

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל