סקטור האנרגיה בפולין צובר תאוצה

בשבוע שעבר ביקרה בכנס תחליפי דלקים ותחבורה חכמה (ת”א, 31/10-1/11) משלחת משרד האנרגיה הפולני, יחד עם חברות אנרגיה מהמובילות באזור מרכז ומזרח אירופה.

המשלחת, בראשה עמד סגן שר האנרגיה הפולני, ביקרה בחברות, אקסלרטורים ו-VCs בתחום התחבורה החשמלית וקיימה פגישות עם המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, המדענית הראשית במשרד האנרגיה, ראש מינהלת תחליפי דלקים ומנהל המטה לקידום השקעות ותכנית ניוטק במשרד הכלכלה.

סגן שר האנרגיה הפולני, Michal Kurtyka, וד”ר ענת לאה בונשטיין, ראש מינהלת תחליפי דלקים. קרדיט: שגרירות פולין בישראל

סגן שר האנרגיה שימש כדובר בשני פאנלים שונים והצהיר על כוונתה של פולין לפתח את תחום התחבורה החשמלית בפולין ולתמוך בחדשנות בתחום האנרגיה.

סגן השר הפולני משתתף בפאנל בכנס. קרדיט: שגרירות פולין בישראל
קרדיט: שגרירות פולין בישראל

חברות האנרגיה שהצטרפו למשלחת, PGNIG (חברת הגז הלאומית) ו-PKN ORLEN (חברת הדלק הגדולה במרכז ומזרח אירופה) קיימו בנוסף סשן פגישות 1/1 עם חברות ישראליות, בתיאום הנספחות המסחרית בוורשה ומכון היצוא.

בביקור בחברת Gencell. קרדיט: שגרירות פולין בישראל

המשלחת הפולנית שבה לפולין בסוף השבוע האחרון עם רשמים מצוינים והתלהבות לגלות עוד על התעשייה הישראלית ולשתף פעולה במגוון דרכים. התקשורת הפולנית פרסמה ידיעות מפרגנות על הביקור ונראה שזהו תחילתו של שיתוף פעולה חשוב עבור התעשייה הישראלית עם משרד האנרגיה הפולני – לו השפעה מכרעת על סקטור האנרגיה הפולני מכיוון שרוב חברות האנרגיה החשמל והדלקים בפולין הן בבעלות ממשלתית.

נראה כי סקטור האנרגיה נמצא במגמת האצה בחודשים האחרונים, מגמה שככל הנראה תמשיך איתנו לתוך השנה הבאה. חברות האנרגיה תרות אחר פתרונות טכנולוגיים חדשניים במגוון רחב של תחומים ואנחנו צופים הזדמנויות לשיתופי פעולה יפים עם חברות ישראליות.

נמשיך לעדכן בהתפתחויות.

 

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל