שוק הדנטל האיטלקי – הזדמנויות ואתגרים לתעשייה הישראלית

השוק האיטלקי נחשב לשני בגודלו באירופה ואחד המובילים בעולם, ככזה הוא מעורר עניין רב בתעשייה הישראלית הגדלה ומתפתחת בתחום זה.

איטליה נחשבת למדינה מובילה בתחום ייצור ציוד דנטלי, אך גם צרכנית גדולה של שירותי רפואה דנטליים כשאחת הסיבות היא החשיבות הרבה שהאיטלקים מייחסים לאסתטיקה. ההוצאה על רפואת שיניים באיטליה מהווה כ6.5 % מסך ההוצאות הרפואיות, שני רק לגרמניה בה ההוצאות מוערכות ב7.6% מסך ההוצאות הרפואיות.

השוק באיטליה מבוסס כמעט לחלוטין על שירותי רפואה דנטלית פרטיים. המדינה אינה מכסה הוצאות טיפול שיניים וביטוח רפואי דנטלי אינו נפוץ.

באיטליה פועלים מעל ל60 אלף רופאי שיניים הפועלים ב38 אלף קליניקות ונמצאים במגמת עליה קלה בשנים האחרונות. גם כאן, איטליה נמצאת במקום השני במספר רופאי השיניים אחרי גרמניה. באיטליה פועלות מספר רשתות לטיפולי שיניים שנמצאות במגמת עליה, רשתות אלה מציעות מחירים נמוכים יותר למטופלים ומבצעות בחלק מהמקרים רכש משותף  אך, לא כולן בשליטה איטלקית.

בשנים האחרונות קיבלנו לא מעט פניות מחברות ישראליות המעוניינות להיכנס לשוק האיטלקי.

הנתונים על שוק הדנטל באיטליה בשילוב עם ההבנה שיש לישראל מה להציע בתחום, הובילו אותנו ליזום פעילות משותפת עם מכון היצוא לגיבוש נבחרת חברות שתציג בתערוכת הדנטל האיטלקית שתתקיים ברימיני במאי 2018.

סמינר דנטל באיטליה

 

אז מה היה לנו עד כה? סמינר מקצועי שערכנו יחד עם מכון היצוא, עם יועץ בעל ניסיון של 30 שנה בתחום הפצת ציוד רפואי דנטלי באיטליה. בו השתתפו למעלה מ30 חברות בתחום. לאחר מכן קיימנו פגישות אישיות עם כל החברות המעוניינות אשר קיבלו פידבק מאוד ספציפי לגבי הסיכויים והאתגרים בשוק האיטלקי כולל עצות – האם לפנות למפיצים לאומיים? האם ללכת למפיץ המתמחה באזור מסוים? מה הסיכוי להצליח עם המוצר באיטליה וכיוצ”ב.

פועלים בתחום הדנטל ורוצים פרטים על התערוכה הקרבה באיטליה? אנא פנו אלינו למייל: milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל