רוד שואו מוצלח לחברות פינטק ישראליות בפרנקפורט

רוד שואו מוצלח התקיים בשבוע שעבר ל-11 חברות פינטק ישראליות בפרנקפורט. פרנקפורט נחשבת לבירה הפיננסית של גרמניה ומעמדה האירופאי רק התחזק בעקבות הברקזיט. באוגוסט פורסם שדויטשה בנק מתכוון להעביר כמחצית מהמשרות שלו בבריטניה לשטח גרמניה. מקורות בבנק אמרו כי 4,000 מתוך 8,500 המשרות של דויטשה בנק בבריטניה צפויות לעבור בעקבות הברקזיט לפרנקפורט, שם נמצא המטה הראשי של הבנק.

כן פורסם שפרנקפורט, שם גם יושב הבנק המרכזי האירופי, היא היעד המועדף על הבנקים עם 5,000 משרות שצפויות לעבור אליה. בין הבנקים שכבר הודיעו על מעבר לעיר הגרמנית נמנים UBS, סיטיגרופ וגולדמן זאקס. פריז עם 1,400 משרות ודבלין עם 1,150 משרות הן היעדים המשניים ואליהן יעברו עובדים מ־HSBC, סוסייטה ז’נרל, ברקליס וג’יי.פי מורגן.

התכנית המיוחדת שהתקיימה בין ה-26 ל-27 בספטמבר, אורגנה ע”י הנספחות המסחרית בברלין בשיתוף פעולה עם מכון היצוא הישראלי אשר גייס את החברות הישראליות ואקסלרטור פרנקפורט  (Accelerator Frankfurt) הפועל בעיר ואשר גייס את השותפים המקומיים. אקסלרטור פרנקפורט מציע תכנית בינלאומית המתמקדת בהאצת הפעילות העסקית של חברות סטארט-אפ ויצירת פלטפורמה עבורן לכניסה לשוק הגרמני והאירופי. התכנית נמשכת ארבעה חודשים והחברות השותפות בתכנית מחויבות לשהות לפחות שבוע בחודש בפרנקפורט – הנחשבת לבירה הפיננסית של אירופה.

בבמקביל, הושקה באירוע גם תוכנית Go-to-Market של אקסלרטור פרנקפורט המציעה לחברות סטארט-אפ בשלבים מתקדמים (חברות לאחר שלב ה- Seed ולקראת סבב גיוס ראשון ומעלה) מסגרת המאפשרת להם כניסה מהירה וטובה יותר לשוק הגרמני ואירופה בכלל. מדובר בסבב השלישי של התוכנית כאשר בשני המחזורים הקודמים קרוב למחצית מהחברות הסטארט-אפ היו ישראליות.

התכנית התפרסה על פני יומיים וכללה פגישות עם בנקים, אינטגרטורים וחברות יעוץ מקומיות. ב- 26.9 התקיים אירוע רב משתתפים באקסלרטור פרנקפורט ובו הציגו החברות הישראליות ונערכו פגישות שנקבעו מראש עם d-fine frankfurt  אינטגרטור מקומי, PWC , ודויטשה בנק דיגיטל פקטורי.

בעקבות הביקור בעיר והתכנית, החברות המשתתפות דיווחו על מספר פיילוטים.

זהו האירוע השני שהנספחות ארגנה בפרנקפורט בחודש ספטמבר מתוך תכנית ארוכת טווח שנבנתה להגביר את מאמצי החשיפה של חברות הסייבר

והפינטק הישראליות בלב הפיננסי של גרמניה.

 

 

 

 

 

 

 

 

בתמונה: משמאל לימין:

עומדים: דן ווליס, מנהל מכירות, TheaRay; דמיטרי נגינסקי, אנליסט מחקר, I Know First; אסף פילו, סמנכ”ל מכירות, SecuredTouch; יוסי דהן, מייסד משותף ומנכ”ל Comfigo; ירון מורדי, מנכ”ל PayBox; ירון פלקל, Key Client executive, Cappitech; טל עקרוני, מנכ”ל, Fly Money; דורון אברהמי, נספח כלכלי בשגרירות ישראל בברלין; אבי קשטן, מייסד משותף ומנכ”ל Sixgill; יואב שריבר, מייסד משותף וסמנכ”ל תפעול ופיתוח עסקי Glassbox.

יושבים משמאל לימין: עומר פז, סמנכ”ל תפעול, PayKey; רם שהם, מייסד שותף, באקסלרטור פרנקפורט; מריה פנאנן, מייסדת ושותפה באקסלרטור פרנקפורט

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל