שיתוף פעולה בין רשות החדשנות לבין רנו-ניסאן העולמית עתידה להניב פיתוחים בתחום האוטומוטיב והתחבורה החכמה

Renault Twizy

 

בתחילת החודש הכריזה רשות החדשנות במשרד הכלכלה על חמישה זכיינים שעתידים לתפעל את המעבדות לחדשנות טכנולוגית מטעמה, ביניהן קבוצת הרכב רנו-ניסאן הצרפתית.

על פי פרסומים של הרשות לחדשנות, גלובס וכלכליסט, במסגרת פעילות זו תקים הקבוצה “מעבדת חדשנות” טכנולוגית בישראל, שתשמש כחממה לחברות צעירות המפתחות טכנולוגיות בתחום הרכב החכם והתחבורה השיתופית. המעבדה תוקם בקריית עתידים, כחלק ממתחם משותף של עיריית תל אביב ואוניברסיטת תל אביב.

החברות שיעברו את הסינון וייקחו חלק במעבדה, יזכו בין השאר למימון ממשלתי (עד כמיליון שקל) בשלב הוכחת ההיתכנות. החממה עתידה לחבר בין חברות עם טכנולוגיות ורעיונות בתחום לבין יצרנית הרכב, שהיא כיום הגדולה ביותר בעולם. מלבד שיתוף פעולה הדוק עם מעבדות המו”פ הבין לאומיות של היצרנית, יוכלו המפתחים לבחון ולנסות את רעיונותיהם בשטח על כלי רכב אמיתיים, שתעמיד היצרנית לצורך זה. במיזם משתתפת גם קבוצת קרסו, יבואנית רנו ניסאן, והוא ינוהל על ידי מנהל בכיר ממערך המו”פ והטכנולוגיה של רנו. המהלך של רנו הוא אחד משורה של מהלכים דומים, שביצעו בשנתיים האחרונות יצרני רכב וספקי רכיבים גדולים לתעשיית הרכב. בין השאר פועלות כיום בארץ נציגויות מו”פ והשקעות של ג’נרל מוטורס, קבוצת דיימלר, וולבו, הונדה, סאייק ועוד (מקור: גלובס).

בשנים האחרונות מקיימת רנו העולמית מגעים עם ישראל ומתקיימת פעילות מתמשכת שכללו, בין היתר, ביקורי משלחות בכירות מהממשלה הישראלית ושל בכירים מהקבוצה בארץ. בין שיתופי הפעולה עם רנו, יש לציין כי באמצע יוני 2017 השיקה הקבוצה מיזם בישראל לקידום חדשנות טכנולוגית  OPEN INNOVATION LAB, בשיתוף עם המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל-אביב. במיזם שותפה גם קבוצת קרסו, יבואנית רנו לישראל, ומנהלת תחליפי הדלק במשרד ראש הממשלה. המיזם נחנך בנוכחות משלחת של בכירים מרנו, מטרתו לאתר ולעקוב אחרי הפעילות של חברות סטארט-אפ וחברות ישראליות מבוססות בתחום התחבורה החכמה.

בחצי השנה האחרונה מפעילה הקבוצה נציג קבוע בארץ שאמון על פעילותיה השונות במסגרת שיתופי הפעולה בתחום האוטומוטיב.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל