השמים אינם הגבול לשת”פ בין בוואריה וישראל בתחום הרחפנים

משלחת של חברות וארגוני ממשל ממדינת בוואריה שבדרום גרמניה הגיעה בסוף יולי לישראל,  על מנת להיפגש עם חברות טכנולוגיות ישראליות בתחום טכנולוגיית הרחפנים והגנה מפני רחפנים.

המשלחת אורגנה ביוזמת הנציגות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה במינכן, בשיתוף עם משרד הכלכלה של מדינת בוואריה, ובתמיכת מכון היצוא הישראלי. המשלחת מנתה 13 משתתפים, בהם נציגי חברות ענק גרמניות מובילות כגון איירבאס (Airbus Defence & Space), אאודי, Rohde & Schwarz, מפיצים מובילים בשוק וחברות טכנולוגיות גרמניות, כגון ESG, Hendsolt sensors, ו- Lech tech, ונציגי רשות בתי הסוהר במשרד המשפטים, משרד הפנים והמשטרה ומשרד הכלכלה של מדינת בוואריה.

עם התפתחות היכולות הטכנולוגיות של רחפנים, גופים עסקיים וגופי ממשל מחפשים דרכי ממשק עם יכולות אלו, כמו גם להגן על עצמם, על המידע שברשותם, וכמובן על האזרחים, מפני ניצול לרעה של נגישות הרחפנים לאיזורים מוגבלים. יש המעריכים כי מהפכת הרחפנים המתרחשת ביום בעולם, מזכירה את מהפכת המחשבים אישיים בשנות ה-80, כאשר המחשבים הפכו מצעצועים של חובבנים לכלי עבודה חיוני למסחר, למנהל, לביטחון, ובעצם לאינספור תחומים.

חברי המשלחת הביעו עניין רב באקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי, ביקרו בחברות טכנולוגיות כגון ApolloShieldNetline, Tactical Robotics, לוטן, ELTA, קיימו פגישות אישיות עם חברות ישראליות, והשתתפו באירוע ייעודי שאורגן עבורם יחד עם מכון הייצוא. במסגרת האירוע הציגו דוברים נבחרים את המתרחש בגרמניה בתחום, ונערכו פגישות עם חברות ישראליות המספקות פתרונות מגוונים בתחומי הליבה של המשלחת, כמו גם יתר תחומי הגנת המולדת.

 

 

זוהי למעשה פעילות המשך לכנס שקיימנו לפני מספר חודשים בבוואריה שבגרמניה, בו השתתפו 5 חברות טכנולוגיות ישראליות בתחום ההגנה מרחפנים. אותה משלחת הציגה פתרונות טכנולוגיים בפני כ- 100 נציגים מגופים שונים, החל מרשויות ממשל, נציגי צבא, חברות טכנולוגיות גרמניות ומשתמשים, אשר חיפשו ללמוד מהיכולות הישראליות, להטמיע ולשתף פעולה עם טכנולוגיות ישראליות. העניין הרב שהנושא יצר, הביא למשלחת ההמשך האיכותית הזו.

 

עקב העניין הרב בתחום הצלחת המשלחת, אנו כבר בוחנים פעילות המשך וקישורים נוספים לחברי המשלחת המכובדת הזו ואחרים.

 

הנציגות הכלכלית במינכן תומכת בפעילות חברות ישראליות בגרמניה. חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר ושיתופי פעולה טכנולוגיים בגרמניה, מוזמנות לפנות לנציגות במינכן אשר מסייעת באיתור ופתיחת ערוצי שיווק בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל    munich@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יפעת ענבר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל