בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

טיפים לעשיית עסקים מוצלחים בשוויץ

פורסם ע"י , נספח כלכלי- WTO , בתאריך 9 באוגוסט 2017

פעמים רבות אני שומע מיצואנים ישראלים כמה קשה לעשות עסקים בשוויץ, וזה נכון! למרות הקרבה הגיאוגרפית היחסית, התרבות העסקית במיוחד בענפים שהם יותר מסורתיים, שונה מאוד בין שוויץ לישראל. התדמית של השוק השוויצרי שכוללת איכות גבוהה, דיוק, שמרנות ושירות היא לא רק תדמית.

מניסיון של מספר שנים ואינטרקציה עם לא מעט אנשי עסקים, ניסיתי לצמצם לשישה טיפים מרכזיים את "התעשה" כדי ליצור קשרים עסקיים מוצלחים:

  • השוק השוויצרי שמרן וקשה לחדירה, אם אין לך מוצר מצוין ובאיכות גבוהה. לשם כך יש להתאזר בסבלנות ולהבין כי מערכת היחסים הנבנית הינה לטווח ארוך וייתכן כי ייקח זמן מה עד שתראה תוצאות.
  • מערכת היחסים צריכה להיות מושתת על אמון, הקשבה, הבנה של התרבות והתרבות העסקית בחלק הרלוונטי של המדינה (גרמני, צרפתי,איטלקי). בוא עם הצעה רלוונטית, ברורה ופרגמטית העונה על צרכי הלקוח. המשא ומתן על המחיר יבוא אחר כך.
  • שירות למוצר הוא חלק אינטגרלי מהעסקה הכוללת. למרות ההשקעה הכרוכה מצד היצואן הישראלי, יש להציע שירות ותמיכה מקומית, בין אם באמצעות פתיחת סניף בשוויץ או באמצעות חבירה לשותף מקומי אמין.
  • תקן CE הוא סטנדרט בשוויץ ומהווה אינדיקציה כי המוצר שלך עומד בתנאי הסף לבחינה ראשונית.
  • חשוב להכין חומרי שיווק מדויקים, באיכות וברמה גבוהה.
  • חשוב להקפיד על הפרטים הקטנים הקשורים לנימוס, עמידה בזמנים ותארים מדויקים, גם במהלך התקשורת שלפני/אחרי הפגישה וגם במהלכה.

בהצלחה!

אסי יוסף נספח כלכלי- WTO

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- WTO, אסי יוסף