הקול הקורא ה- 15 של תכנית מחקר ופיתוח ישראל-איטליה יוצא לדרך!

תכנית המחקר ופיתוח המשותפת המובלת בארץ על ידי הרשות לחדשנות תומכת בפרויקטים משותפים לחברות ישראליות ואיטלקיות במימון של עד 50% לכל צד בפרויקט. בכל שנה הועדה המשותפת בוחרת בין 6 ל10 פרויקטים משותפים. בשנה הבאה אתם יכולים לזכות!

המיזמים המשותפים יכולים להגיש בקשה לסיוע במימון הפרויקט עד ה30 בנובמבר 2017, הפרויקטים שיגישו בקשה יאושרו על ידי שתי הרשויות, האיטלקית והישראלית , כל צד מאשר על פי תהליך האישור שלו. הרשות לחדשנות מאשרת את הבקשה בצד הישראלי בהתאם לתהליך הרגיל של בקשות תמיכה במו”פ של הרשות. תחומי העניין להשקעה משותפת מאוד רחבים ולמעשה עשויים לכלול כל תחום בו הצדדים מגלים אינטרס משותף להשקיע.

המדיניות של שני המשרדים במדינות השונות דומה אך אינה זהה, כך למשל החברה הישראלית תידרש להחזר המימון במקרה של הצלחה וכן ישנן מגבלות בהן החברה תתבקש לעמוד בנושא של הוצאת הקניין הרוחני מישראל. עוד בין הקריטריונים שהוצבו לקבלת המימון על ידי הרשות לחדשנות, נמצאת הדרישה כי המוצר או השירות שמפותחים במסגרת המיזם המשותף יהיו בעלי חדשנות טכנולוגית אך גם פוטנציאל מסחרי, בנוסף יבחנו גם יכולתה של החברה לבצע את הפרויקט ואיכות שיתוף הפעולה בין הצד הישראלי והאיטלקי.

חשוב לציין כי בישראל אין מגבלה על הסכום המבוקש כל עוד הוא מתאים לגודל הפרויקט, לגודלה של החברה וכן לשלב החיים בו היא נמצאת. על התקציב, כמו גם על הבקשה כולה, להיות מאוזן יחסית בין שתי המדינות. על הצדדים לחתום על הסכם שיתוף פעולה ביניהם ולהגישו יחד עם שאר המסמכים המבוקשים. לאחר התאריך האחרון להגשה, בכל אחד משני המשרדים יבחרו הפרויקטים המובילים ולאחר מכן ועדה משותפת של שתי המדינות תבחר באופן סופי את הפרויקטים שיזכו למימון.

התאריך האחרון להגשת הבקשה לפרויקט הינו 30 בנובמבר 2017. הצד הישראלי מחויב להגיש את הבקשה גם לוועדת המו”פ בתהליך המקובל של הרשות לחדשנות עד לתאריך 28 בדצמבר 2017.

המעוניינים להגיש בקשה יוכלו למצוא פרטים נוספים ואת טופס ההגשה כאן. את טופס ההגשה הממולא יש לשלוח לכתובת המייל ran@iserd.org.il ובמקביל יש לשלוח עותק שלו גם לרשויות באיטליה לכתובת accordo.italiaisraele@esteri.it. זכרו, על הטופס חייבות להופיע חתימותיהם של שני הצדדים. לפרטים נוספים וסיוע ניתן לפנות גם אלינו לנספחות המסחרית הישראלית במילאנו במייל milano@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל