תעשיות הרכב האיטלקיות מגלות את החדשנות הישראלית – רוד שואו באיטליה

את תעשיית הרכב האיטלקית לא צריך להציג. מדובר באחת התעשיות הוותיקות בעולם שהחלה את צעדיה במאה ה19. עד היום איטליה הינה אחת המדינות המובילות בעיצוב וייצור רכבים עירוניים, רכבי ספורט ויוקרה ורכבי שירות (בעיקר על ידי IVECO השייכת לקבוצת פיאט-קרייזלר).
תחליפי דלקים לרכב, רכב אוטונומי, פתרונות לרכבים חשמליים והגנת סייבר על רכב, הם רק חלק מהטכנולוגיות שבבסיס שתופי הפעולה שאנו מקדמים בין תעשיות הרכב האיטלקיות וחברות ישראליות על בסיס יומי. אבל השבוע יש לנו פעילות מרגשת במיוחד. יחד עם 12 חברות ישראליות , אנחנו מבקרים בשתי חברות מובילות בתחום הרכב – באיטליה אך גם בעולם .
תעשיית הרכב משתנה בקצב איטי מתעשיות אחרות. ראשית, זו תעשיה מכנית מטבעה. מערכות האלקטרוניקה הן תוסף לפונקציה הבסיסית של הרכב שהיא להביא אותנו מנקודה א לנקודה ב.
שנית, מדובר בתעשייה שאינה סובלת תקלות טכניות והבטיחות חייבת להיות ראשונה במעלה בכל רגע נתון של פיתוח רכב עתידי.
הסיבות הללו מובילות לתהליך איטי יחסית של אימוץ חדשנות ופתרונות חדשניים ברכבי העתיד.
יחד עם זאת עולם הרכב משתנה ומתעדכן בקצב מהיר יותר מאי פעם, על מנת להדביק את הפער בחדשנות, כאשר מילות המפתח המרתקות ביותר הן רכבים אוטונומיים ופתרונות אלטרנטיביים לדלק.

 

אנחנו בנספחות המסחרית במילאנו, חשים את העניין הגובר של תעשיית הרכב האיטלקית בחדשנות וזיהוי ישראל כמוקד עניין בהיבט זה.

 

רוני גרינברג מחברת eyesight.
רוני גרינברג מחברת Eyesight
יוני מחברת ארגוס, מציג את איומי הסייבר ברכב לקבוצת FCA
יוני מחברת ארגוס, מציג את איומי הסייבר ברכב לקבוצת FCA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לכן יזמנו יחד עם שגיב אלעד ממכון היצוא, רוד שואו לתעשיית הרכב. התחברנו לפעילות דומה של שותפנו מצפון הנספחות המסחרית במינכן, ויחד עם 12 חברות חדשנות בתחומים שונים, בין היתר: סוללות חדשניות לרכבים, מערכות זיהוי וניטור סכנות להגדלת הבטיחות בנהיגה, סנסורים ומצלמות המזהות עצמים בקרבת הרכב ופתרונות להגנת סייבר נגד תקיפות על מערכות המחשוב ברכב .

משלחת חברות בלמבורגיני

 

קיימנו ביקור ראשון מסוגו בלמבורגיני (הרשו לי לסדר את נשימתי, היה ממש מרגש לראות שורת למבורגיני חונים)..ולמחרת קיימנו יום עם קבוצת FCA – פיאט קרייזלר , יחד עם חברות בקבוצה – Iveco ומגנטי מרלי (חברת הtier 1 השייכת אף היא לקבוצה. לFCA כבר מספר שיתופי פעולה עם חברות ישראליות, מובילה פרויקט עם מינהלת תחליפי דלקים לפיתוח רכבים מונעי דלקים המבוססים על מתנול המיוצר מגז טבעי וזכתה במספר פרויקטים במסגרת התכנית הבילטרלית של הרשות לחדשנות.

 

 

 

 

 

תמונה של המשלחות ברוד שואו

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל