הצמיחה בייצור בגרמניה בחודש יוני בשיא של 74 חודשים

נתונים שפורסמו השבוע מראים כי בחודש יוני הגיעה הצמיחה בייצור בגרמניה לנתון הגבוה ביותר שלה מזה שש שנים וזאת על רקע עלייה חדה בהזמנות.

לפי הפרסום, מדד מנהלי הרכש של Markit למגזר הייצור רשם עלייה חודשית לכדי 59.6 נקודות. מ- Markit נמסר כי היצרנים הגרמניים רשמו ביצועים מרשימים בחודש האחרון, כאשר מדד מנהלי הרכש, עלה בפעם השישית מזה שבעה חודשים לרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2011″. עוד נאמר בפרסום כי “הנתונים האחרונים מעידים על כך שמגזר הייצור ימשיך להגדיל את התמ”ג הגרמני ברבעון השני של 2017”. “עלויות תשומה גבוהות, הנתפסות כאיום על התנופה בענף, ירדו בחודש יוני והאינפלציה בהן, צנחה מרמת השיא של 71 החודשים בחודש אפריל לנקודתה הנמוכה ביותר מאז נובמבר 2016”.

גרף כלכלי צבעוני בעלייהכמו כן, נתונים מהשבוע שעבר הצביעו על כך שהאינפלציה הצרכנית בגרמניה הואצה באופן בלתי צפוי בחודש יוני כתוצאה מעלייה במחירי המזון והשירותים. הכלכלה בגרמניה נהנית משיפור מבוסס צמיחה הנתמך על ידי שוק עבודה חזק ואקלים של עלויות אשראי נמוכות. קצב יצירת מקומות העבודה בענף הייצור הואט מעט בחודש יוני לעומת נתון השיא בן שש השנים של חודש מאי אך החברות ממשיכות לדווח על הצורך בהרחבת כושר הייצור שלהן על מנת לעמוד בביקושים.

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל