חברות השירותים הציבוריים המוניציפליות בגרמניה והפוטנציאל הגלום בהן לשיתוף פעולה עם חברות ישראליות

במסגרת פעילותנו בנספחות המסחרית לקידום תערוכת המים WATEC נפגשנו לאחרונה עם נציגי ה- Verband kommunaler Unternehmen e.V.) VKU)  –  איגוד חברות השירותים הציבוריים המוניציפליות בגרמניה.

החברות באיגוד, שסך הכנסותיהן נאמד ב- 16.7 מיליארד יורו, מעסיקות בכל רחבי גרמניה כ- 734,000 מועסקים באופן ישיר ועוד כ- 1.3 מיליון המועסקים בעקיפין. תחומי הליבה העיקריים בהם פועלות החברות הם מים, פסולת, אנרגיה, חימום, תחבורה, תשתיות ותקשורת.

חברות השירותים הציבוריים המוניציפליות בגרמניה יכולות להיות שותפות טובות לפעילות עסקית והקשר עמן הבנוי על בסיס אזורי, הוא אמין ובר קיימא. פעילותן של החברות הללו ממוקדת בעיקר בעבודה היומיומית שלהן עם הקהילה המקומית בה הן מעניקות את שירותיהן ולכן הן קשורות בקשר הדוק עם לקוחותיהן ומפגינות אחריות חברתית כלפיהם אף מעבר למחויבותם הנדרשת.

במסגרת פעילותן של החברות הללו בתחום החשמל הן מייצרות כ- 66 מיליארד קילו ואט לשעה בשנה ומפעילות 45% מכלל רשתות ההפצה. בסקטור המים, מספקות החברות כ- 121 ליטר מי שתייה לאזרח גרמני ביום ובתחום הפסולת הן מטפלות ב- 31,500 טון של פסולת בכל יום עם שיעור מיחזור של 66% (השיעור הגבוה ביותר של מיחזור בין כל המדינות החברות באיחוד האירופי).

אחת ממסקנותינו מהפגישה עם נציגי האיגוד היא כי ישנו פוטנציאל רב לשיתוף פעולה בין חברות האיגוד לבין חברות ישראליות העוסקות בתחום הערים חכמות (Smart Cities).

 

לנתונים נוספים על האיגוד והחברות בו:The_inherent_value_of_Local_Public_Utilities_Juni_2017__EN

בתקופה הקרובה נבחן מספר דרכים לשתף פעולה עם הארגון.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה.

פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל: berlin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל