מדינת NRW (מדינת המחוז נורדריין-וֵסְטְפַאליה) תשיק את פעילותה לאיתור השקעות ושיתופי פעולה בתל אביב

באפריל 2017 החלה מדינת נורדריין-וֵסְטְפַאליה להשיק את פעילותה לאיתור משקיעים פוטנציאליים ושיתופי פעולה כלכליים ע”י שתי החברות הממשלתיות NRW.International  ו- NRW.INVEST בישראל. לשם כך משתפות פעולה עם לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה ((AHK Israel בתל אביב. בלשכה הוקמה פלטפורמה לתמיכה ולסיוע לחברות ותאגידים של שתי המדינות, שתוביל ותקרב עסקים קטנים ובינוניים מנורדריין-וֵסְטְפַאליה לסצנת חברות הסטארט-אפ בישראל וכן תמשוך חברות ישראליות למחוז זה בגרמניה כמשקיעים. ישראל נחשבת לאחת המדינות החדשניות בעולם המהווה מקור למספר רב הן של חברות טכנולוגיות והן של חברות סטארט-אפ.

אַלְמוּט שְמִיץ, מנכ״לית NRW.International ופְּטְרָה וַסְנֵר, מנכ״לית NRW.INVEST, יחד עם גרישה אלרואי-ארלוזר, מנכ״ל לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה, מדגישים את חשיבות הגדלת צוות העבודה בתל אביב. שְמִיץ: ״ישראל מדינה מאוד מתקדמת בתחום הדיגיטליזציה. לכן לחברות מנורדריין-וֵסְטְפַאליה כדאי לשתף פעולה עם חברות סטארט-אפ ישראליות״. וַסְנֵר: ״במיוחד עבור חברות ישראליות צעירות, מציעה מדינת נורדריין-וֵסְטְפַאליה, המהווה את הריכוז התעשייתי הגדול והמפותח באירופה בתחום טכנולוגיות המידע והתקשורת, אפשרויות נהדרות לגדול.״ אלרואי-ארלוזר: ״חברות מנורדריין-וֵסְטְפַאליה מרוויחות דרך שיתוף הפעולה מפוטנציאל החדשנות הטמון בישראל. נורדריין-וֵסְטְפַאליה לעומת זאת מציעה לחברות ישראליות גישה נוחה לשותפויות אסטרטגיות, לאלפי מפעלים תעשייתיים מתקדמים ולשוק האירופאי.״

הובלת הפרויקט מצד לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה מופקדת בידי בוגר 8200 כפיר חיים, שלמד אלקטרוניקה ומחשבים, אנתרופולוגיה ופילוסופיה בתל אביב ובברלין. תפקידו ליצור מערך קשרים הדוק לחברות הסטארט-אפ, הגופים והארגונים הרלוונטיים במשק הישראלי, תוך יזום שיתופי פעולה בין גורמים אלה ואנשים מובילים בתעשייה הישראלית לחברות מנורדריין-וֵסְטְפַאליה מחד, וכן להציג את הערך הכלכלי המוסף של מדינה זו עבור הישראלים מאידך.

 

רקע כללי אודות התעשייה הענפה של מדינת נורדרייןוֵסְטְפַאליה

מדינת נורדריין-וֵסְטְפַאליה היא אחת מ-16 מדינות גרמניה שלמרות שנחשבת למדינה בינונית בגודלה (34 אלף קילומטר מרובע), הינה המדינה המאוכלסת ביותר בגרמניה עם כ- 18 מיליון נפש.

בנורדריין-וֵסְטְפַאליה יש יותר אוניברסיטאות מכל מדינה אחרת והיא אחד האזורים הכלכליים החשובים ביותר בגרמניה. 14 מתוך 40 החברות המסחריות הגדולות בגרמניה יושבות במדינה זו, מה שהופך אותה למיקום מרכזי בעל חשיבות טכנולוגית דיגיטלית: כל סטארט-אפ גרמני חמישי מגיע ממדינה זו כשמספר חברות הסטארט-אפ הכולל מהמדינה הוא הגדול ביותר בגרמניה כולה. (ברלין במקום השני)

עם צפיפות גבוהה של מפעלים תעשייתיים ומסחריים, כמו גם למעלה מ- 751,000 עסקים בינוניים מציעה נורדריין-וֵסְטְפַאליה אינספור לקוחות ושותפים לשיתוף פעולה עבור טכנולוגיות דיגיטליות ונחשבת יעד מוביל עבור השקעות חוץ, דבר שהופך אותה לאחד האזורים האטרקטיביים ביותר עבור השקעות זרות ישירות (FDI). כלכלתה לפי התוצר המקומי הגולמי היא הגדולה ביותר בגרמניה (645 מיליארד אירו ב- 2015) המהווה 22% מהתוצר המקומי הגולמי של כלכלת גרמניה בסה”כ. (מקור: NRW.INVEST)

   

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל