ישראל מרשימה את הצרפתים בפעם השניה בתערוכת VIVA TECHNOLOGY, פריז 2017

בסוף שבוע שעבר, בין התאריכים ה- 15-17 ביוני 2017 התקיימה בפריז המהדורה השנייה של הכנס הבינלאומי VIVA TECHNOLOGY: Startup Connect . הכנס הנו אירוע הדגל של צרפת בתחום חדשנות הדיגיטל, הטכנולוגיה והיזמות, ונועד לעודד שיתופי פעולה חוצי-גבולות שישנו את כללי המשחק של עולם המחר. הכנס התקיים ביוזמת קבוצת הפרסום העולמית פובליסיס המובילה בתחום השיווק והתקשורת ושלישית בעולם בתחומה וקבוצת Les Echos, מובילת השוק הצרפתי בתחום העיתונות הכלכלית, התערוכות והפרסום. במסגרת הכנס הגיעו לפריז לביקור מנכ”ל מכון היצוא, גדי אריאלי וס’ מנהל המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, יונתן הדר.

אירוע הענק שהתפרש על פני שלושה ימים הפגיש חברות צרפתיות ובינ”ל עם מעל לחמשת אלפים סטרטאפים מרחבי העולם. לאירוע הגיעו כ 60,000 מבקרים, ביניהם מובילי דעה ושחקני מפתח בתחום התקשורת הדיגיטלית שהגיעו מחברות סטרטאפ, מחברות קטנות ובינוניות, ממשקיעים ועד לחברות ענק מובילות בתחומן בעולם. האירוע כלל כ-150 כנסים שונים בהשתתפות מאות דוברים בינלאומיים מהמובילים בתחומם ופרסים רבים חולקו לחברות הסטרטאפ שהשתתפו וזכו ב”אתגרים” (Challenges) השונים שהציגו חברות הענק לחברות הסטארטאפ. ישראל, גם השנה, היתה למשתתפת מרכזית באירוע עם ביתן לאומי ישראלי שהיה אחד היחידים בתערוכה (לסעודים, לבלגים, לפינים ולכמה חבלי ארץ, כמו קטלוניה, היו ביתנים), וזכה להערכה ממארגני התערוכה, מגורמים ממשלתיים וציבוריים אחרים ומהחברות הישראליות, שהיו מעורבים באירוע .

ביקורו של נשיא צרפת הנכנס, עמנואל מקרון, בתערוכה, היא עדות לחשיבות הרבה שמייחס הנשיא הנכנס לתחום החדשנות. בנאומו בתערוכה הכריז הנשיא על הקמת קרן של 10 מיליארד יורו לתמיכה בחברות הזנק ובחדשנות ודבר על התכניות שלו להפוך את צרפת למרכז משמעותי מתמיד של חדשנות דיגיטלית.

כפי שנכתב בעיתונות המקומית, המהדורה השניה של תערוכת ויוה התרכזה השנה בין היתר בחברות סטרטאפ המציגות פתרונות וטכנולוגיות בעלות השפעה חיובית ובת קיימא על רמת החיים שלנו מבחינה חברתית וסביבתית. החברות הישראליות עמדו במשימה זו והציגו בפני קהל המבקרים פתרונות טכנולוגיים מגוונים וענו לאתגרים שהציבו החברות בתחומים שונים כמו IoT, דיגיטל, סייבר, ביג דאטה, שיווק, ניו מדיה, פינטק ועוד. נוכחותן של החברות הישראליות לאורך שלושת ימי התערוכה היתה דומיננטית ביותר. לאירוע הגיעו מעל ל-30 חברות ישראליות, חלקן היו ממוקמות בדוכן הלאומי וחלקן זכו באתגרים השונים של החברות ותאגידי הטכנולוגיה הבינלאומיים והיו ממוקמות בדוכנים שלהן, לרבות אצל חברות הענק ENGIE חברת שירותי אנרגיה, VINCI חברת תשתיות ובנייה, CISCO חברת טכנולוגיית מידע, SODEXO חברת שירותי מזון, חברת VALEO בתחום האוטומוטיב (TIER1) ועוד.

במסגרת הכנסים וההרצאות שהתקיימו באירוע, הציגו החברות הישראליות במספר רב של פאנלים שונים את הטכנולוגיות והפתרונות אותן הן מציעות והשיקו את המוצרים שלהן. בין יתר הפעילויות שהתקיימו באחד מהפאנלים שהוקדש לחברות הישראליות בו הציגו 10 חברות, זכתה חברת Reps AI כמציגת הפתרון החדשני ביותר. חברת Pzartech זכתה בשלוש תחרויות שונות בפרסים המקום והשני: במקום הראשון באתגר Cisco IoT ובאתגר- Create@Alibaba Cloud ובמקום השני באתגר Ericsson IoT !

ביום הראשון לאירוע ערכה הנספחות המסחרית Happy Hour בדוכן הלאומי שהיה מלא עד אפס מקום בשל העניין הרב שעורר.  את האירוע פתחו שגרירת ישראל בצרפת עליזה בן-נון ושגרירת צרפת בישראל הלן לגל אשר דיברו על החשיבות בקידום שיתופי פעולה בתחום החדשנות בין צרפת לישראל. שגרירת ישראל ציינה את יום החדשנות הרביעי שצפוי להתקיים בישראל ואת פרויקט השנים המצטלבות צרפת-ישראל, בהן עתידיים להתקיים שיתופי פעולה חדשניים במגוון רחב של תחומים, ביניהם בתחומים הכלכליים, המסחריים, והטכנולוגיים. שגרירת צרפת בישראל מצידה ציינה לשבח את ישראל באומרה “בצרפת, כשחושבים על טכנולוגיה – חושבים על ישראל” והזמינה את הקהל הצרפתי לבקר בישראל על מנת להכיר מקרוב את האקוסיסטם המקומי מעודד החדשנות, וכך גם את הקהל הישראלי להגיע לצרפת.

ביום השני לאירוע התקיימה על הבמה המרכזית של הכנס מחווה מרגשת לשמעון פרס ז”ל על ידי מוריס לוי, ראש קבוצת פובליסיס לשעבר ומנהל האירוע ובנו חמי פרס. אחריה, על אותה הבמה התקיים פאנל אותו הנחה יוסי ורדי « Grooming Unicorns : the Israeli experience », בהשתתפותם של מייסד חברת הצעת התכנים Taboola צחי סינגולדה ומייסד GETT, שחר וייסר.

במסגרת האירוע קיימו החברות הישראליות פגישות עסקיות מרובות עם החברות הצרפתיות והבינלאומיות. אנו מסכמים את VIVA Technology כפורמט מוצלח לישראל ולחברות הישראליות המעוניינות לפעול בצרפת ומצפים שישראל וחברות ישראליות ימשיכו להיות לשחקן חשוב במגרש החדשנות בתחום הדיגיטלי בצרפת.

 

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל