עם הפנים למחר: רוד שואו פינטק וסייבר באיטליה

כל מי שלמד קורס מבוא לכלכלה יודע לומר כי המילה “בנק” מקורה במילה banch, שכן עסקאות הסחר חליפין הראשונות התבצעו על ספסל. לא רבים יודעים כי היו אלה יהודים בפירנצה שהובילו את הפעילויות הפיננסיות הראשונות בתקופת הרנסנס אשר הולידו את הבנקים בתצורתם המודרנית והחלו לפעול בערים העשירות של הרנסנס באיטליה: פירנצה, ג’נובה, לוקה, ונציה וסיינה.

מבחינתי כנספחת מסחרית באיטליה, משמח ומספק לראות את החיבור הזה בין ישן לחדש. בין תחום גדול, מבוסס ומסורתי במהותו באיטליה לבין פתיחות לחדשנות טכנולוגית שאנחנו מביאים מישראל.

מחר אנו מתחילים יומיים עמוסים של רוד שואו פינטק בבנקים איטלקיים שארגנו כאן בנספחות המסחרית במילאנו יחד עם מכון הייצוא ובתמיכת שגרירות ישראל ברומא. לאחר פעילות דומה לפני שנתיים, הבנקים הבינו כי פעילות משותפת לתקופה בשילוב ביקורי המשך בארץ, מאפשרים להם להיחשף לחזית הטכנולוגיה בתחומים הרלוונטים להם ומכאן הגיע העניין והרצון להביא שוב משלחת כזו.

החברות הישראליות תצגנה טכנולוגיות מתקדמות לממשקים דיגיטליים, תשלומים ואשראי ישיר, בלוקצ’יין, ביג דאטה, סייבר ועוד. בחרנו הפעם בנקים שאינם דווקא הגדולים ביותר אך החדשניים ביותר והדיגיטליים ביותר ובקיצור – אלו שאנחנו חשים שפתוחים לראות ולשלב טכנולוגיות חדשות ומבינים את הצורך להסתגל לשינויים המהירים בעולם הפינטק.

החברות הישראליות תפגשנה בפגישות אישיות עם הגורמים הרלבנטיים בבנקים. בין היתר ייפגשו עם Ubi Banca, מדיולנום, Media Bank ועוד. בסוף היום השני נקיים אירוע נטוורקינג בו יוכלו החברות להיפגש עם האינטגרטורים הפעילים בתחום ומול הבנקים שפגשו וכן בנקים וגופים פיננסיים נוספים.

נסכם עם מילותיו של מנכ”ל UBI Banca עמו ניפגש מחר:

In 20 years’ time the present players will no longer be

here if they don’t change attitude and look at the

priorities of the young people, which are totally different to the adults,”

Victor Massiah, chief executive at UBI Banca.

 

צור קשר עם:

נטלי גוטמן-חן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל