ה- eTree , העץ הסולארי הראשון באירופה “ניטע” אתמול בעיירה במרכז צרפת תודות לשיתוף פעולה ישראלי-צרפתי

טקס חניכת העץ הסולארי של חברת sol-logic הישראלית, ה- eTree, התקיים אתמול, ה- 29 במאי 2017, בעיירה נבר Nevers הנמצאת כ- 250 ק”מ דרומית לפריז, בחבל בורגון-פראנש-קונטה. האירוע התקיים בהשתתפותו של הציר בשגרירות ישראל, מרק אטלי.

הפרויקט הנו תוצאה של שיתוף פעולה מוצלח בין החברה הישראלית המייסדת, עיירת נבר ו- JCDecaux חברת הפרסום העולמית המובילה בעולם בפרסום חוצות. נבר, אמנם עיירה קטנה, אך עם זאת מייצבת את עצמה בשנים האחרונות כעיירה מתקדמת טכנולוגית, הדוגלת בעשייה ובחדשנות ומזמינה סטארטאפים מצרפת ומרחבי העולם להיות חלק מהאקוסיסטם המתפתח שלה. בשנה שעברה התקיים ביקור משלחת בראשות נשיא האגלומרציה וראש עיריית נבר בישראל בפסטיבל ה-DLD שהתקיים בספטמבר 2016 בתל אביב. המשלחת הגיעה לארץ במטרת פיתוח כלכלי של קהילתם, ולשם זאת יצירת והידוק קשרים עם גורמים מהאקוסיסטם הישראלי.

ה- eTree, מיזם סביבתי וחברתי הנו פסל עץ אקולוגי, במידותיו של עץ אמיתי המייצר אנרגיה ירוקה באמצעות פאנלים סולאריים הממוקמים בצמרתו. ה- eTree הוצג באופן זמני בעבר ברחבת עיריית פריז לאורך הועידה ה-21 של האו”ם לשינוי אקלים, ה-Cop21 שהתקיימה בפריז בסוף נובמבר 2015. הפאנלים של העץ מפיקים אנרגיה ישירות מקרני השמש, ובאמצעותה ניתן לספק מגוון שירותים רחב שיינתנו החל מעתה לתושבי עיירת נבר שבצרפת. לדברי נשיא האגלומרציה וראש העיר Denis Thuriot : “נבר גאה להיות העיר הראשונה באירופה בה ממוקם ה- eTree !”.

חברת JCDecaux  הנושאת על דגלה קיימות וחדשנות אורבנית הנה האחראית לתפעול ולבקרת העץ. לפי  Jean-Michel Geffroy מנהל התחום בחברה: ” JCDecaux הנה משחקני המפתח העולמיים בתחום הערים החכמות ומשתתפת פעילה בהופעתה של עיר מחוברת אנושית, פתוחה ובת קיימא. ה- eTree מגלם בהיותו את היכולת של העיר להציע לתושביה גישה נוחה למידע ולשירותים, ובכך תורמת לאחד מהנושאים האסטרטגיים והאטרקטיביים שיש לערים להציע”.

פעילות זו איננה הראשונה של עיירת נבר בשיתוף עם ישראל. בשנה שעברה בנובמבר 2016 הנספחות המסחרית בפריז השתתפה באירוע ראשון מסוגו “יום החדשנות והיזמות עם ישראל “. לחצו כאן על מנת לקרוא על האירוע.

לחצו כאן לקרוא את המאמר שפורסם בנושא ב- NewsWeek.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל