לראשונה ביתן לאומי ישראלי בתערוכת המים המובילה בפולין

כחלק מתכניתנו להציב את תחום המים כתחום יעד של הנספחות המסחרית בוורשה לשנתיים הקרובות, התקיימו בשבוע החולף מספר אירועים ופעילויות דגל בתחום המים.

בתערוכת Wod-Kan, תערוכת המים הגדולה במדינה, הוקם לראשונה ביתן לאומי ישראלי, בהשתתפות 7 חברות טכנולוגיות מים ישראליות. הביתן, שהוקם ותופעל ע”י הנספחות המסחרית וזכה למיקום מרכזי בתערוכה, משך מתעניינים ומבקרים שחלקם מעולם לא שמעו על החדשנות הישראלית בתחום המים והופתעו לגלות את יכולות התעשייה.

הביתן הישראלי בתערוכת WOD-KAN
תערוכת WOD-KAN

לצד התערוכה התקיים כנס ENVICON לקהל מקצועי ותאגידי מים. גם בו השתתפנו כמדינה אורחת, וקיימנו סשן ישראלי בהשתתפות מר עומר ורדי מרשות המים, גב’ עדי יפת מניוטק, משרד הכלכלה, ו-8 חברות מים ישראליות. במסגרת הכנס הציגו החברות את הפתרונות שהן מציעות בתחומי water management, בקרה ומוניטורינג, leak detection, ICT, ואף אבטחת סייבר למתקני תשתית קריטית. בנוסף, התקיים פאנל בהשתתפות החברות הישראליות, מפיץ פולני ולקוח גדול של אחת החברות – תאגיד מים קטוביץ’.

בנוסף, קיימה משלחת החברות פגישות עם תאגיד מים ורשה, הגדול מבין 460 תאגידי המים בפולין, עם רשות המים הפולנית (KZGW) ועם מארגני כנס ENVICON ולשכת המסחר המאגדת את כל תאגידי המים במדינה וארגנה את התערוכה – Polish Waterworks.

הפאנל בסשן הישראלי בכנס ENVICON

בתום השבוע התקיים אירוע נוסף, בגוגל קמפוס וורשה, בהשתתפות רשות המים, ניוטק וחברות ישראליות. האירוע התקיים במתכונת של שיח מומחים, עם דיון ומענה לשאלות, כמו גם הצגת הטכנולוגיות ע”י נציג החברות הישראליות בפולין.

מטרת העל של שלל הפעילויות שקיימנו בשבוע שעבר הינה להעלות למודעות את היכולות הגבוהות של ישראל בתחום טכנולוגיות המים ולסייע לחברות הישראליות בחשיפה אל השוק הפולני שהפוטנציאל בו עצום.

אנו מקווים ומצפים שפעילות זו היא רק סנונית ראשונה בשלל פעילויות עתידיות בפולין בתחום המים, וקוראים לחברות בתחום טכנולוגיות מים המעוניינות לפעול בשוק הפולני לפנות אל הנספחות המסחרית.

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל