נתוני סחר החוץ של גרמניה בשחקים

 

הלשכה הפדרלית לסטטיסטיקה פירסמה השבוע את נתוני סחר החוץ של גרמניה לחודש מרץ 2017. אלו הם הנתונים החודשיים הגבוהים ביותר שדווחו בגרמניה מאז ומעולם. היצוא של גרמניה עלה ב 0.4% בחודש מרץ ועמד על שיא חודשי של 118.2 מיליארד יורו. מדינות מכל רחבי העולם רכשו סחורות ושירותים מקונצרנים גרמנים וכן מהחברות הבינוניות בגודלן שאחראיות על כ 70% מהיצוא של כלכלת הגרמניה. אך לא מדובר בטרנד חד כיווני, עם הגידול ביצוא חל גם גידול שיא של 2.4% ביבוא בחודש מרץ לעומת חודש פברואר והוא עמד על שיא חודשי של 93 מיליארד יורו.

 

Overall development by month

 

לשכת המסחר והתעשיה הגרמנית צופה עליה כוללת של  3% בעודף המאזן המסחרי של גרמניה בשנת 2017. עודף זה ירד במהלך חודש מרץ  ל -25.4 מיליארד אירו, לעומת 25.8 מיליארד אירו בשנה הקודמת. עובדה שתשמח את המבקרים, כגון קרן המטבע הבינלאומית, הטוענים כי עודף היצוא במאזן  המסחרי בגרמניה מערער את הכלכלה העולמית. הביקורת מצד מדינות אחרות מאשימה את הכלכלה הגדולה באיחוד האירופי בכך שאינה מעודדת ביקוש מקומי לסחורות זרות. טענת הנגד של גרמניה היא שהמוצרים הגרמנים פשוט טובים יותר משל המתחרים.

הנשיא טראמפ שעוסק לא מעט בנושא, מאיים ב”קנסות” מכס על גרמניה על מנת להקטין את היבוא מגרמניה לארה”ב. לאור העבודה שהיצוא מגרמניה לארה”ב ירד בשנת 2016, חשיבות הסחר של גרמניה עם האיחוד האירופי היא עצומה. בחודש מרץ עמד יצוא זה על 68 מיליארד יורו והיבוא על 61 מיליארד יורו. בהשוואה לתקופה מקבילה ב 2016 עלה היצוא ב 8.7% והיבוא ב 13.5%.

מקור: Spiegel Online

נתוני סחר ישראל גרמניה

גרמניה הינה שותפת הסחר השלישית בהיקפה של ישראל. ישראל ממוקמת במקום השני כשותפת הסחר של גרמניה במזרח התיכון (אחרי ערב הסעודית). בין ישראל והאיחוד האירופאי קיים הסכם סחר חופשי ובין גרמניה וישראל קיים הסכם ‘אמנה למניעת כפל מס. סך הייצוא הישראלי לגרמניה בשנת 2016 עמד על 1.57 מיליארד דולר, המשקף עלייה  של  10.6% מסך של 1.47 מיליארד דולר בשנת 2015. כ-35% מהייצוא הישראלי לגרמניה מקורו במכונות , 14.9% מהייצוא מקורו במוצרים שונים של תעשיית הכימיקלים וכ 11% מוצרים של תעשיית האופטיקה.

סך הייבוא מגרמניה לישראל ב- 2016 הסתכם בכ- 5.2 מיליארד דולר, המשקף עלייה של  כ- 35% משנת 2015, בה עמד הייבוא על 3.85 מיליארד דולר. כ- 23% מהייבוא הישראלי מגרמניה מקורו במכונות, 16.5% מקורו בכימיקלים ואילו 14.5% נוספים מקורם בציוד תחבורה. היקף הסחר כולו בשנת 2016 בין ישראל לגרמניה עמד על כ- 6.8 מיליארד דולר.

.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה.

פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל: berlin@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל