ישראל-צרפת: מפגש עסקי בתחום רפואת החירום

ב 24 באפריל התקיים בפריז כנס בילטראלי בתחום רפואת חירום וניהול מצבי חירום כתוצאה מפיגועים, אסונות טבע או תאונות. האירוע אורגן במשותף על ידי המחלקה המסחרית בשגרירות ישראל בפריז וענף הביוטק והציוד הרפואי במכון היצוא. האירוע התקיים בנוכחותם ובהשתתפותם של גורמים מתחום רפואת החירום מהדרגים הגבוהים ביותר בצרפת. ביניהם, נציגי בתי חולים בצרפת, רופאים צבאיים ומשטרתיים, אנשי הכוחות המיוחדים וכן נציגי חברות צרפתיות בתחום.

הכנס מתקיים על רקע אירועי הטרור שצרפת נאצלה להתמודד איתם בשנתיים האחרונות, אירועים בהיקף גדול עם מספר גדול של נפגעים, שהביאו לכך שצרפת והגורמים העוסקים כאן בתחום, פתוחים מאוד לדיון ושיתוף פעולה עם גורמים ישראלים מקבילים ומחפשים פתרונות טובים להתמודדות עם המצב שנוצר כאן.

מישראל הגיעה משלחת בכירה, בראשות פרופ’ ארנון אפק, סמנכ”ל משרד הבריאות ואחראי על תחום רפואת החירום במשרד הבריאות, ובהשתתפות ד”ר מיקי הלברטל, סמנכ”ל בית החולים רמב”ם בחיפה, עדו רוזנבלט, ואורן בלושטיין, נציגי מגן דוד אדום ונציגי 9 חברות ישראליות בתחום רפואת החירום.

נושאי הכנס : פיגועים, אסונות טבע, תאונות עבודה ואירועי חירום גדולים אחרים רבי נפגעים; מהם המשאבים והטכנולוגיות העומדים לרשותנו בטיפול באירועים אלו? ואיך יכולים הגורמים הצרפתים והישראלים הפעילים בתחום הזה לשתף פעולה כדי לייעל את הטיפול ולצמצם ככל האפשר את הנפגעים והנזקים באירועים האלו?.

את הכנס פתחו בדברי ברכה שגרירת ישראל בצרפת, עליזה בן נון ונשיא ה SAMU הצרפתי (המקביל למגן דוד אדום בארץ), פרופ’ פרנסואה בראון. במהלך הכנס דברו הנציגים הישראלים על ההתמודדות ותפיסת העולם של הממשלה, בתי החולים, מד”א וגורמי הצלה רפואיים אחרים בארץ בטיפול באירועי חירום, בפיגועים ואירועים רבי נפגעים אחרים. בהקשר זה תאר פרופ’ אפק את ההערכות ברמה הלאומית בישראל לטיפול באירועים אלו. ד”ר מיקי הלברטל, תאר את הערכות בית החולים שלו ובעיקר את האגף המיוחד שמשמש את בית החולים בעת חירום. החברות הישראליות הציגו את הטכנולוגיות שלהן שנועדו לסייע לכוחות החירום ולייעל את הטיפול בנפגעים. מהצד הצרפתי נשאו דברים ד”ר מתיו לנגלואה, מנהל היחידה הרפואית ב RAID, יחידת הכוחות המיוחדים של המשטרה הלאומית הצרפתית, וד”ר רישארד שוקרון, רופא בכיר בבית החולים ג’ורג’ פומפידו בפריז, אחד מבתי החולים הגדולים בעיר שקולט נפגעים באירועי טרור ואירועים רבי נפגעים אחרים. שני הדוברים הצרפתים התמקדו בעיקר בהתמודדות של הגופים אותם הם מייצגים עם פיגועי ה 13 בנוב’ 2015 בבטקלן, בסטאד דה פרנס, ובמוקדים אחרים בעיר שהתרחשו בו זמנית באותו ערב והלקחים וההערכות שלהם לקראת הבאות.

בתום הכנס נערכו פגישות אישיות בין הצדדים המשתתפים.

החברות הישראליות שהשתתפו באירוע הנו: :Cnoga MedicalFlight Medical InnovationsInovytec Medical SolutionsIVT MedicalPerSys MedicalQinFlowCore Scientific CreationEarlySenseCardioScale. לצפייה בקטלוג החברות, לחצו כאן.

בראיון לנספחות המסחרית ציין נשיא ה- SAMU כי במסגרת ביקורה בישראל של המשלחת בראשותו, למד הצד הצרפתי מהניסיון המעשי של ישראל בטיפול בקורבנות פיגועים וגילה רעיונות שניתן ליישמן בצרפת. לפיו, רמת המוכנות למצבי חירום בישראל ואיכות התרגילים המתבצעים הנם ברמה גבוהה מאוד שניתן ללמוד מהן ולשפר את אותם התהליכים בצרפת. על פי מנהל המחלקה הרפואית ב RAID, יחידת הכוחות המיוחדים במשטרה הלאומית הצרפתית, המודל הישראלי היווה השראה בניסוח שיטות העבודה של הכוחות הרפואיים ביחידה.

במסגרת ביקורה של המשלחת הישראלית, התקיים למחרת הכנס סיור מקצועי ב SAMU שבו מנכ”ל הגוף תאר בפני המשלחת את ה SAMU ואת ההתמודדות של הגוף עם אירועי ה 13 בנוב’ 2015 בפריז. אחרי הצהריים התקיים ביקור בשתי קליניקות פרטיות בעיר. במהלך הסיור הזה קבלו נציגי החברות תיאור של מערכת הבריאות הצרפתית.

צור קשר עם:

ליאורה הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל