בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
פתיחת פניה חדשה לנספח הכלכלי

אקסל שפרינגר רכשה נתח ב – Uber

פורסם ע"י , נספח כלכלי ברלין, גרמניה , בתאריך 21 באפריל 2017

קבוצת המדיה וההוצאה לאור הגרמנית אקסל שפרינגר (Axel Springer) הודיעה השבוע כי רכשה נתח מניות באפליקציית שירותי הנסיעות Uber.

החברה לא חשפה את גודל הנתח שרכשה ואת היקף העסקה אך דובר מטעם החברה מסר כי ההשקעה מינימלית ופיננסית, לא בעלת אופי אסטרטגי ודומה להשקעת החברה בשנת 2012 ב- AirBnB, אפליקציית שיתוף הדירות.

לפי הדובר, עד כה ביצעה הקבוצה השקעות ראשוניות בכמאה חברות, מתוך רצונה של אקסל שפרינגר לגוון את פעילותה ולייצר עבורה אפיקי רווח חדשים מעבר לתחום ההוצאה לאור.

אקסל שפרינגר נחשבת לאחת ההוצאות לאור המובילות בגרמניה והפכה במרוצת השנים לאחת הגדולות והמשפיעות בגרמניה ובכלל. החברה מוציאה לאור מאות עיתונים ומגזינים ומחזיקה ברשתות רדיו וטלוויזיה שונות.העיתון הנמכר ביותר של הקבוצה הוא ה"בילד" (Bild). עיתון זה הוא גם הנמכר והנקרא ביותר באירופה ומספר קוראיו נאמד בכ-12 מליון איש, מדי יום. כל עיתוני קבוצת אקסל שפרינגר ידועים בעמדותיהם הפרו ישראליות. אחד מעקרונות היסוד עליהם מתחייב כל עיתונאי המועסק בקבוצה הינו לפעול למען פיוס עם העם היהודי והגנה על זכויותיה של מדינת ישראל.

כמו כן, מפעילה אקסל שפרינגר את Axel Springer Plug and Play Accelerator  – אקסלרטור הפעיל מזה ארבע שנים בברלין.

בשנת 2014 הודיעה אקסל שפרינגר על רכישת אתר יד2 מ"וואלה"  (שבבעלות בזק) תמורת 806 מיליון שקל.

 

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

דורון אברהמי נספח כלכלי ברלין, גרמניה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי ברלין, גרמניה, דורון אברהמי