המהפכה הדיגיטלית של הרכבות השוויצריות

 

חברת הרכבות השוויצרית הציגה לאחרונה את חזונה כיצד להתמודד עם כמות הנוסעים שגדלה באופן עקבי. הנוסע השוויצרי, שיאן הנוסעים העולמי, נוסע כ 2,300 ק”מ בשנה בכ 53 נסיעות בממוצע, לאחריו היפני עם כ 1,900 ק”מ ב 63 נסיעות בממוצע. כ 440 אלף איש עוברים מידי יום בתחנת הרכבת המרכזית בציריך, כ 163 אלף נוסעים בתחנת ג’נבה וסה”כ כ 1.25 מיליון נוסעים ביום. הרעיון של מנכ”ל החברה, אנדרייס נאייר הוא להגדיל את מספר הקווים הפעילים ומספר המושבים המוצעים בכ 30% וזאת ללא הגדלת והרחבת תשתית המסילות הקיימת, בכדי להגיע ל 1.8 מיליון נוסעים ביום ב 2050. החזון שהוצג הינו משימה מורכבת ומאתגרת במיוחד. כיצד צפוי להתבצע הדבר? בעיקר באמצעות מעבר למערכות דיגיטליות והטמעתן. המערכות כוללות אופטימיזציה של לוחות הזמנים ודיגיטליזציה של תפעול ובקרת תשתית הרכבות העניפה.

 

שירות חדש באפליקציית חברה הרכבות בסלולר כולל פקודות קוליות, לוח זמנים קולי ומתן מידע נוסף ומשלים באופן קולי. שירות אחר מציע תכנון מסלול טיול עם גישה למגוון רחב של אמצעי תחבורה כולל הזמנתם וכל זאת, על מנת ליצור אופטימיזציה טובה יותר של זמן הנוסע.

בנוסף, העותקים המודפסים, הכוללים את לוח הזמנים הרשמי של 2017 בכ 4,000 דפים, לא יודפסו יותר, ואותם מחליפים ויחליפו כ 360 מיליון פניות דיגיטליות ברשת למידע על קווים ושירותים דיגיטליים מקוונים אחרים.

גם קרונות רכבות המטען עומדים לעבור שדרוג כאשר סנסורים חכמים יוכלו לתת אינדיקציה על מצב הקרונות. החיישנים יכלול חיישני טמפרטורה ורעידות ומיקום פיזי של הקרונות ויאפשר ללקוחות לקבל, בזמן אמת, מידע חיוני לגבי מועד הגעת המטען שלהם לתחנת היעד.

ומה לגבי ביטחון הנוסעים? בימים אלו החל ניסוי בתחנות הרכבת בציריך ובלוזאן בו שוטרים נושאים מצלמות כתף. כאשר מתעורר בהם חשד סביר לגבי נוסע זה או אחר, הם רשאים להודיע לאדם שלפניהם, כי הם מתחילים לצלם אותו ולהשתמש, אם יידרש, בתיעוד זה כנגדו.

 

נראה כי חברת הרכבות הלאומית השוויצרית הפנימה את התחרות שנושפת בעורפה מצד אמצעי תחבורה זולים יותר בשוויץ ומחוצה לה. ולכן היא משדרגת את שירותיה, כל העת, ומנסה להציע תמורה טובה יותר למחיר הגבוה שהנוסע משלם.

צור קשר עם:

אסי יוסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל